NVIDIA oficjalnie potwierdza, że problemy z dostępnością kart graficznych GeForce RTX 3000 potrwają do końca 2021 roku
Jak wygląda sytuacja na rynku kart graficznych, każdy zorientowany choć trochę w temacie widzi. Firma NVIDIA miała nadzieję, że sytuacja zacznie się poprawiać w pierwszym albo drugim kwartale 2021 roku, ale niestety – nie dość, że się nie poprawiła, to nawet jeszcze bardziej pogorszyła. Colette Kress, dyrektorka finansowa koncernu, oficjalnie przyznała, że popyt nadal znacząco przewyższa podaż i nie wygląda na to, żeby problemy z dostawami skończyły się w najbliższych miesiącach. NVIDIA po raz pierwszy przyznała, że najprawdopodobniej potrwają do końca bieżącego roku, a co za tym idzie – wypowiedziała w się w tonie, w jakim dotychczas informowały inne źródła. Przynajmniej do 2022 roku napotkamy wielkie trudności z zakupem karty graficznej GeForce RTX 3000, zwłaszcza w normalnej cenie.
Firma NVIDIA oficjalnie potwierdziła, że niedobór kart graficznych GeForce RTX 3000 na rynku będzie utrzymywał się do końca 2021 roku. Popyt nadal znacząco przewyższa podaż i ten stan ma utrzymywać się przynajmniej przez większość bieżącego roku.
NVIDIA Grace - prezentacja nowego SoC z rdzeniami Neoverse. Ponadto premiera następcy architektury Ampere w 2022 roku
Colette Kress, wiceprezes firmy NVIDIA, przyznała w oficjalnym komunikacie, że popyt na karty graficzne GeForce RTX 3000 pozostaje niezmiennie wysoki i nadal wyraźnie przewyższa podaż. Ujawniła także, że zapasy pozostają dość ograniczone i sytuacja ma wyglądać tak przez większość 2021 roku. Nie należy więc spodziewać się poprawy do końca roku. Kress ma jednak nadzieję, że podaż będzie stała na wystarczającym poziomie i przełoży się on na wzrost sekwencyjny po pierwszym kwartale.
NVIDIA RTX A2000, RTX A3000, RTX A4000 oraz RTX A5000 - nowe desktopowe i mobilne karty Ampere dla stacji roboczych
W komunikacie ujawniono także prognozy, z których dowiedzieliśmy się, że w pierwszym kwartale fiskalnym 2022 roku, który zakończy się 2 maja, przychody firmy NVIDIA przekroczą zakładane 5,30 miliarda dolarów. Na lepsze wyniki wpłynął nie tylko sektor centrów danych i zainteresowanie graczy kartami RTX 3000, ale także w sporym stopniu przyczynili się do nich kopacze kryptowalut. Prognozy co do tej grupy odbiorców, jak przyznała NVIDIA, wzrosły trzykrotnie od pierwotnych założeń. Przewiduje się, że przychód ze sprzedaży kart CMP HX w trwającym jeszcze kwartale fiskalnym wyniesie 150 milionów zamiast 50 mln dolarów.
Powiązane publikacje

ASUS ROG Astral GeForce RTX 5080 DOOM Edition to limitowana karta graficzna dla fanów gry DOOM: The Dark Ages
36
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s
181
ASUS GeForce RTX 5000 ROG Astral - karty graficzne Blackwell, które posiadają akcelerometr i żyroskop
90
AMD Radeon RX 9070 GRE został oficjalnie zaprezentowany w Chinach - Potwierdzono specyfikację i cenę karty RDNA 4
56