Monitory LG UltraFine 5K są bezużyteczne w pobliżu routera
W dzisiejszych czasach trudno mi sobie wyobrazić dom, w którym nie korzysta się z WiFi. Nawet jeśli komputer nadal podłączony jest tradycyjnym kablem ethernetowym to pozostają jeszcze smartfony, telewizory, dekodery czy inteligentne lodówki i pralki. Traswoniki, chociaż najtańsze, dorzucane są przez praktycznie każdego providera usług internetowych. Nic więc dziwnego, że ostatnia afera z Apple i LG w roli głównej z dnia na dzień przybiera na sile. Najnowsze i wcale nie najtańsze monitory LG z wyższej półki w postaci modelu LG UltraFine 5K przestają bowiem wyświetlać obraz w pobliżu wszystkich włączonych routerów, stając się tym samym całkowicie bezużytecznymi, acz drogimi zabawkami.
Południowokoreańskie przedsiębiorstwo LG zapewnia, że opisywany dzisiaj problem dotyczy tylko modelu LG UltraFine 5K.
O monitorach LG UltraFine 5K przygotowanych we współpracy z Apple jest głośno od kilku dni, jednak w żadnym przypadku nie są to pochlebne opinie. 27-calowy wyświetlacz o matrycy wykonanej w technologii IPS i rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli pierwotnie stał się "sławny" z powodu niepełnej współpracy z najnowszymi laptopami MacBookami Pro, a teraz do zarzutów dochodzi problem z wyświetlaniem obrazu w pobliżu działających routerów. Marka trasownika nie ma znaczenia, w momencie gdy znajdzie się on zbyt blisko produktu LG użytkownicy zaczynają obserwować migotania obrazu, wystarczy zbliżyć urządzenie sieciowe jeszcze bliżej, a monitor traci sygnał całkowicie stając się na chwilę bezużytecznym kawałkiem elektroniki.
LG na targach CES 2017 pokaże lewitujący głośnik LG PJ9
LG inwestuje 1,75 miliarda USD w elastyczne matryce OLED
Problem jest znany LG, a tymczasowa porada to... odsunięcie routera na przynajmniej dwa metry od LG UltraFine 5K. Poważne rozwiązanie, które zapewne będzie się wiązać ze zwrotem monitora, nadal jest opracowywane. Firma zaznacza, że inne ich modele są wolne od tej wady. Gdzie szukać winowajcy? W ciemno strzelam na błąd na etapie produkcyjnym i niewystarczające ekranowanie, które przepuszcza promieniowanie elektromagnetyczne. Jest to na szczęście łatwa do usunięcia usterka, która z całą pewnością zostanie wyeliminowana w kolejnych wersjach monitora. Pytanie co ona robi w urządzeniu za 4489 złotych, zawłaszcza, że nie jest to pierwszy z wykrytych mankamentów? Co się stało z kontrolą jakości?
Powiązane publikacje

Monitor BOOX Mira Pro oferuje kolorowy panel E Ink i przyzwoitą funkcjonalność. Interesujące rozwiązanie zabija jednak cena
38
LG UltraGear OLED 45GX90SA i 39GX90SA to ultrapanoramiczne monitory OLED, wyposażone m.in. w system Smart TV LG webOS
62
Monitor Xiaomi A27Qi dostępny w Polsce. Nowość oferuje panel IPS o rozdzielczości 1440p i wysokie odświeżanie
46
Nadchodzi zmiana w technologii OLED Care 2.0. Aktualizacja od MSI rozwiąże problem części użytkowników
54