Miłogost Reczek nie żyje. Popularny aktor dubbingowy przegrał walkę z rakiem. Był głosem m.in. dla wiedźmińskiego Vesemira
Wczorajszym rankiem zmarł Miłogost Reczek - aktor dubbingowy, który od 2018 roku zmagał się w chorobą nowotworową. Wziął udział w setkach nagrań do filmów, seriali oraz gier. Polscy gracze powinni kojarzyć go z głosu użyczonego takim postaciom jak Vesemir (Wiedźmin), Steven Hackett (Mass Effect), Carl Manfred (Detroit: Become Human), Komtur Gregor (Dragon Age: Początek) czy Viktor Vektor (Cyberpunk 2077). Mogliśmy go usłyszeć także w tytułach takich jak Risen 2, Battlefield, Dying Light, Everybody’s Gone to the Rapture, Rise of the Tomb Raider, Prey czy Ghost of Tsushima. Przed śmiercią zdołał jeszcze wystąpić w grze Elex II jako Smith.
Miłogost Reczek fanom gier był znany przede wszystkim z dubbingowania postaci takich jak Vesemir (Wiedźmin), Steven Hackett (Mass Effect), Carl Manfred (Detroit: Become Human) czy Viktor Vektor (Cyberpunk 2077).
Splinter Cell Remake oficjalnie zapowiedziany - Ubisoft pracuje nad odnowionym klasykiem na silniku z gry The Division
Dla szerszej publiczności Miłogost Reczek znany był także jako aktor teatralny związany m.in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, a także stołecznymi teatrami Rozmaitości, Studio, Kamienica i 6. Piętro. W swojej filmografii Miłogost Reczek zaliczył występy także w takich produkcjach, jak "Samo życie", "Świat według Kiepskich", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Pitbull", "Kryminalni", "Glina", "General Nil", "Ranczo", "Ojciec Mateusz" i "Wataha". Największą popularność przyniosła mu jednak wspomniana już praca w dubbingu.
HBO GO – filmowe i serialowe premiery VOD na 15 - 31 grudnia 2021: Monster Hunter, Braveheart oraz trylogia Matrix
O jego śmierci poinformowały w mediach społecznościowych m.in. firmy współpracujące z aktorem przy audiobookach i słuchowiskach. Reczek od lat zmagał się z ciężką chorobą, złośliwym, nieuleczalnym nowotworem. Szpiczak doprowadzał do uszkodzenia kości, zwiększał podatność na anemię, infekcje czy niewydolność nerek. Aktor był podopiecznym Fundacji im. Darii Trafankowskiej, której celem jest udzielanie aktorom pomocy w ratowaniu życia i zdrowia.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
28
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
35
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
72