Kano: edukacyjny komputer dla dzieci z Raspberry Pi na pokładzie
Pewne inicjatywy warte są każdych pieniędzy. Szczególnie, jeśli w dobrych proporcjach łączą edukację i zabawę. Firma Kano, która od 2012 roku eksperymentuje z formą urządzeń edukacyjnych właśnie wprowadziła na rynek kompletny komputer przeznaczony dla dzieci. Jego użytkownicy najpierw muszą poskładać z części maszynę zbudowaną na bazie Raspberry Pi, a następnie rozpocząć przygodę z komputerem połączonym z dotykowym wyświetlaczem i sterowanym bezprzewodową klawiaturą z padem (zastępującym mysz). Całość prezentuje się nieźle, kosztuje niemal tyle samo, co obudowa Pi-Top z ekranem i klawiaturą do Raspberry Pi, ma jednak jeden atut: jest zgrabnym urządzeniem edukacyjnym.
Kano Computer Kit Touch to dobry pomysł na ciekawą, edukacyjną zabawkę dla dzieci, które spożytkują swoją energię na naukę algorytmów lub inne kreatywne zajęcia.
W portfolio produktów Kano znajdziemy m.in. elektroniczną zabawkę, wyświetlającą duże, kolorowe piksele, czujnik ruchu, elektroniczną różdżkę (sygnowaną nazwiskiem Harrego Pottera) i Computer Kit, będący poprzednikiem Kano Computer Kit Touch. W zestawie z urządzeniem, kosztującym 300 euro, znajduje się Raspberry Pi 3, 10-calowy ekran dotykowy (1280x800 pikseli), 16-gigabajtowa karta microSD, klawiatura bezprzewodowa oraz niezbędne kable i baterie.
Raspberry Pi 3 B+ - Odświeżona Malinka trafia do sprzedaży
Zestaw sterowany jest przez Kano OS, system operacyjny wyposażony w zestaw edukacyjnego oprogramowania, które ma skłonić dzieci do postawienia pierwszych kroków w dziedzinie algorytmów. Wraz z komputerem, którego docelowymi odbiorcami mają być dzieci w wieku od 6 do 13 lat, dostarczany jest barwny podręcznik, objaśniający zasady montażu komputera oraz pierwsze kroki w świecie cyfrowej edukacji. Owszem – cena urządzenia może barierą dla wielu użytkowników, jednak warto mieć na uwadze korzyści – dziecko porzuci wciągające gry ze smartfona, na rzecz bardziej kreatywnych zajęć.
Uruchomiono system Windows 10 na Raspberry Pi 3
Będzie też miało m.in. okazję spróbować własnych sił w zajęciach obejmującychL układanie własnych programów z kolorowych klocków, tworzeniu prostych gier, malowanie i komponowanie. Oczywiście na pokładzie jest i Minecraft. Statystyki przedstawiane na stronie producenta informują o ponad 256 tysiącach użytkowników produktów Kano, którzy do tej pory napisali ponad 57 milionów linii kodu i stworzyli na swoich maszynkach niemal 700 000 różnych projektów, udostępnionych innym posiadaczom komputerów Kano.
Raspberry Pi nagrodzony przez Royal Academy of Engineering
Powiązane publikacje

Naukowcy z Facebooka przetestowali "inteligencję" sztucznej inteligencji i odkryli, że jest ona niestety... dość głupia
23
Amazon prezentuje superszybkie chipy AI, którymi chce konkurować z NVIDIĄ, AMD i Microsoftem
8
Nowe badanie dotyczące związków pomiędzy zdrowiem psychicznym, a rozwojem Internetu, rozprawia się z ważnym mitem
23
Halo - opaska, która zapewni świadome sny na żądanie. Wykorzysta eksperymentalną technologię TUS i sztuczną inteligencję
47