Cooler Master ogłasza inicjatywę FreeForm 2.0 na Computex 2025, która zwiększy personalizację i modułowość produktów
Cooler Master to uznany producent sprzętu komputerowego, oferujący rozwiązania z pełnego przekroju rynku od obudów komputerowych po zaawansowane systemy chłodzenia cieczą. Podczas targów Computex 2025 w Tajpej firma ogłosiła inicjatywę FreeForm 2.0, nawiązującą do filozofii „Make It Yours”, zapoczątkowanej ponad dekadę temu. Nowy kierunek stawia jeszcze większy nacisk na personalizację i modułowość, oferując użytkownikom większą swobodę.
Cooler Master ogłasza inicjatywę FreeForm 2.0 na targach Computex 2025. Przedsiębiorstwo stawia jeszcze większy nacisk na personalizację i modułowość, oferując użytkownikom większą swobodę w dostosowywaniu sprzętu do własnych potrzeb i stylu.
Cooler Master prezentuje nowe chłodzenia dla procesorów i kart graficznych. Niektóre mają bardzo interesujący wygląd
Cooler Master ponad dekadę temu zapoczątkował filozofię „Make It Yours”, której celem było poszerzenie możliwości personalizacji komputerów PC m.in. poprzez wprowadzenie modułowych obudów i komponentów. Podczas tegorocznych targów Computex 2025 firma ogłosiła nową inicjatywę: FreeForm 2.0, która ma pójść o krok dalej, oferując użytkownikom jeszcze większą swobodę w dostosowywaniu sprzętu do indywidualnych potrzeb i stylu. Jak skomentował to CEO firmy, Jimmy Sha: "Traktujemy FreeForm 2.0 jako kolejny krok w rozwoju naszej misji dostarczania spersonalizowanej technologii. Nie chodzi już tylko o sprzęt - chodzi o tworzenie doświadczeń, dawanie społeczności narzędzi do wyrażania siebie i redefinicję tego, czym może być komputer osobisty.". Mowa więc nie tylko o konkretnych produktach, ale o budowie kompletnego ekosystemu, w którym personalizacja, otwartość i kreatywność użytkownika stają się podstawą projektowania całej oferty.
Cooler Master GP57ZS - zaprezentowano prototyp monitora gamingowego z gigantycznym 57-calowym ekranem
Cooler Master w ramach inicjatywy FreeForm 2.0 obejmuje wiele kluczowych linii produktowych, z których każda rozwija konkretne możliwości personalizacji. Nowa seria chłodzeń cieczą MasterLiquid Atmos II pozwala użytkownikom na wymianę paneli LCD, podświetlenia i dodatkowych wentylatorów chłodzących sekcję VRM, co ułatwia dopasowanie zestawu zarówno pod względem estetyki, jak i wydajności. Obudowy MasterFrame oferują otwartą konstrukcję i wymienne panele, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo dostosować konfigurację do swoich potrzeb sprzętowych i preferencji wizualnych. Profesjonalny symulator wyścigowy Dyn X wyróżnia się rozbudowaną ofertą akcesoriów, takich jak siłowniki czy wymienne elementy montażowe, które umożliwiają precyzyjne dostosowanie do różnych stylów jazdy i preferencji.
Cooler Master CryoFuze 5 - nowe kolorowe pasty termoprzewodzące wykorzystujące nanodiamenty
Seria Qube od Cooler Master wprowadziła koncepcję modułowej obudowy z możliwością samodzielnego montażu, a także rozbudowy o dodatkowe panele i elementy tworzone przez społeczność - również te projektowane z myślą o druku 3D. Uzupełnieniem całego ekosystemu jest MasterHUB, urządzenie centralne do zarządzania peryferiami, oświetleniem i innymi elementami systemu, które upraszcza konfigurację i codzienną obsługę zestawu. FreeForm 2.0 to ambitna inicjatywa, która wyraźnie pokazuje kierunek rozwoju produktów Cooler Master w stronę większej elastyczności i współtworzenia ze społecznością. Jesteśmy ciekawi, jak wpłynie to na przyszłość komputerów osobistych i jakie kolejne rozwiązania firma nam zaprezentuje.
Powiązane publikacje

Phanteks na targach Computex 2025 prezentuje wentylatory T30 140 mm, nową obudowę PC Eclipse G370A oraz chłodzenia wodne
9
Noctua prezentuje swoje pierwsze chłodzenia All-in-One. Na sklepową premierę trzeba będzie trochę poczekać
24
Nadchodzą nowe chłodzenia i obudowy od DeepCool. Marka zapowiada premiery na Computex 2025
28
Arctic Freezer 8 - premiera małego chłodzenia powietrznego dla mało wymagających procesorów
30