AeroCool P7-C1 - elegancka obudowa trafia do sprzedaży
Pełna nazwa opisywanego dzisiaj produktu to AeroCool Project 7-Chassis 1, jednak dla ułatwienia w sklepach funkcjonuje wersja skrócona, czyli AeroCool P7-C1. Pierwsze prototypowe egzemplarze tej obudowy mogliśmy podziwiać na tegorocznych targach Computex 2016. Co ważne, jest to początek nowej serii i na samej skrzynce się nie skończy. Już teraz wiemy, że nawiązana zostanie współpraca z innymi producentami. Jej owocem mają być liczne, różne podzespoły mające idealnie pasować do nowej linii Project 7. Wśród nich gościć będziemy gotowe chłodzenia wodne typu All in One, zasilacze oraz wentylatory. Wszystkie wyposażone w identyczne oświetlenie LEDowe. Dzisiaj jednak gościmy przedstawiciela, który całą resztę dopiero będzie miał pomieścić.
AeroCool Project 7-Chassis 1 trafił już do sprzedaży. Sugerowana cena na poziomie 100 euro przekłada się na około 440 do 470 złotych w Polsce.
AeroCool P7-C1 to obudowa typu mid tower o wymiarach 550 x 244 x 444 (wysokość, szerokość, głębokość) milimetrów oraz wadze około 6,8 kilograma. Wykonana została ze stali ocynkowanej ogniowo (SGCC) o grubości 0,6 milimetra oraz zależnie od wersji - szkła hartowanego i tworzywa sztucznego lub samego tworzywa sztucznego (w tym pleksi). Przygotowano ją z myślą o współpracy z płytami głównymi w standardzie ATX, micro ATX oraz mini ITX. W środku zmieszczą się jednostki graficzne nie dłuższe niż 375 (lub 400 bez przedniego wentylatora) milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości do 165 milimetrów. Wejdą więc wszystkie klasyczne i bardziej popularne modele. Brak tutaj zatok 5,25 cala, w zamian obudowa oferuje trzy miejsca 3,5 cala oraz cztery nieco mniejsze w postaci 2,5 cala. Tył obudowy gości siedem miejsc na karty rozszerzeń.
Producent przygotował sześć miejsc pod wentylatory 120 milimetrów - trzy obecne są z przodu (lub dwa, jeśli zdecydujemy się na jednostki 140 milimetrów), dwa u góry oraz jedno zajęte już przez fabryczne "śmigło" z tyłu. W przypadku osób z chłodzeniami wodnymi sprawa wygląda następująco - przód zmieści radiatory o długości do 360 milimetrów, góra ugości do 240 milimetrów, zaś tył tylko 120 milimetrów. Nie brakuje tutaj oczywiście filtrów przeciw kurzowi. Wnętrze zostało podzielone standardowo na dwie strefy. Przedni panel Tajwańczycy umieścili na wierzchu obudowy, a odnaleźć tam można przycisk power, reset, przełączniki trybu oraz koloru oświetlenia LED, czytnik kart SD, SDHC, microSD and microSDXC, wejścia audio oraz po dwa porty USB 3.0 i USB 2.0.
Cechami charakterystycznymi tego produktu jest spore okno zamiast panelu bocznego, elegancki, stonowany wygląd oraz modne ostatnio, wielobarwne podświetlenie. Oferuje ono osiem różnych kolorów, które potrafią pracować w trzech trybach. Dodatkowo AeroCool dołącza wbudowany HUB dla pięciu wentylatorów. Obudowa trafiła już do sprzedaży. Oferowana jest w dwóch wariantach kolorystycznych - białym i czarnym, oraz dwóch wersjach - z oknem wykonanym z pleksiglasu oraz pełnym, szklanym panelem. Sugerowana cena wynosi 99,95 euro, w Polsce przekłada się to na kwotę od 440 do 470 złotych. Wszystkich zainteresowanych ucieszy na pewno fakt, że seria Project 7 ma zostać rozszerzona o dedykowane wentylatory, zasilacze oraz chłodzenia procesora.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9