Żegnamy Komputer Świat Plus. Ringier Axel Springer Polska zamyka znany portal z końcem stycznia
Sytuacja na rynku medialnym nie należy do najłatwiejszych, o czym można przekonać się obserwując rosnące ceny prasy drukowanej (niezależnie od segmentu). Podobne roszady mają miejsce również w sieci, gdzie duże podmioty wchłaniają mniejsze. Decyzje co do obecności danego tytułu nie zależą też często od osób prowadzących, ale od księgowych zarządzających w spółce. W ten sposób co roku giną uznane marki z długą historią i tradycjami.
Komputer Świat Plus (serwis powiązany z papierowym wydaniem "Komputer Świata") przestanie funkcjonować od końca bieżącego miesiąca. RASP ogłosił, że redakcja skupi się wyłącznie na rozwijaniu portalu komputerswiat.pl.
Papierowy Komputer Świat wkrótce zniknie z polskiego rynku. RASP od teraz skupia się na stronie internetowej portalu
Decyzja wydawcy stanowi naturalną kontynuację działań podjętych w połowie 2022 roku, kiedy to ogłoszono koniec papierowej edycji magazynu "Komputer Świat". W portalu "z plusem" użytkownicy mogli nabyć archiwalne numery, książki, wydania specjalne czy dodatki do tytułu. "Komputer Świat" w formie tradycyjnej wytrwał na polskim rynku wydawniczym ponad dwie dekady, co czyni go jednym z nestorów branży. Startował jako dwutygodnik, a od 2012 roku ukazywał się w miesięcznym cyklu. Podobnie jak inne portale ("Chip" czy "CD-Action"), "Komputer Świat" był zmuszony do poszukiwania nowej formuły na funkcjonowanie.
Koniec PCLab. Serwis wchłonięty przez domenę Komputer Świat
Zmiany nie oznaczają jednak końca marki. Aktualnie "Komputer Świat" działa w formie serwisu komputerswiat.pl pod auspicjami RASP. Obecna redakcja stanowi efekt konsolidacji kilku przedsięwzięć: wchłonięcia dziennikarzy działu Technologie Onetu (od 2019 roku) oraz portalu PCLab.pl (od 2020 roku). Niezależnie od tego - można powiedzieć, że decyzja wydawcy potwierdza trend odchodzenia komputerowej prasy papierowej w niebyt. Pozostaje mieć nadzieję, że RASP zaoferuje dotychczasowym kupcom wydań cyfrowych odpowiedni czas na ewentualną archiwizację kolekcji.
Powiązane publikacje

Murena Find to wyszukiwarka, która szanuje prywatność. Alternatywa dla DuckDuckGo, która ma dużo wspólnego z Qwant
20
Facebook wkrótce zaakceptuje tylko rolki. Pionowy format wypiera inne, a Meta zdejmuje z niego ograniczenia
25
Wikimedia Foundation rezygnuje z testów i wprowadzenia funkcji AI. Funkcja podsumowań nie została uruchomiona
18
Zdjęcia na Instagramie nie tylko w dwóch formatach. Popularna platforma oferuje już wsparcie dla mobilnych proporcji
6