Toshiba i Panasonic znacząco ograniczają współpracę z Huawei
To, co w ostatnich dniach dzieje się firmą Huawei jest niezwykle ważnym i przejmującym wydarzeniem dla świata nowych technologii. W końcu Chińczycy zdążyli już na dobre zagościć nie tylko na naszym rynku, ale i na całym świecie. Szybko okazało się, że "ban" na usługi Google to zaledwie wierzchołek góry lodowej - chwilę później z Huawei współpracę zawiesiły inne wielkie firmy z USA (jak np. Qualcomm czy Intel), ale i nie tylko. Niemniej znaczące jest zakończenie współpracy z brytyjskim ARM. Na nieszczęście Chińczyków, to nie koniec złych wiadomości. Tym razem problem jest z takimi firmami, jak Panasonic i Toshiba, które w świetle ostatnich wydarzeń znacząco ograniczyły dostawy swoich produktów do Huawei.
Sytuacja Huawei staje coraz mniej ciekawa - już wielu amerykańskich, azjatyckich i europejskich dystrybutorów już zakazało Huawei w swoich sieciach. Problemy z Toshibą i Panasonikiem zdecydowanie nie są polepszą bytu Huawei.
Warto w tym miejscu od razu zaznaczyć, że nie chodzi tu o całkowitą izolację czy nagłe zerwanie wszystkich umów. W pierwszej kolejności Panasonic oświadczył, iż nie będzie dostarczał do Huawei tych podzespołów, które składają się co najmniej z 25% amerykańskich materiałów bądź technologii. Chwilę później podobne oświadczenie wystosowała Toshiba, która zaznaczyła, że chodzi wyłącznie o chipy. Wnioskujemy zatem, że pozostałe dostawy od tych producentów powinny bez przeszkód trafić do domyślnego adresata.
Organizacja SD Association zerwała współpracę z firmą Huawei
ARM wstrzymuje współpracę z Huawei - co z procesorami Kirin?
Sytuacja Huawei staje coraz mniej ciekawa - już wielu amerykańskich, azjatyckich i europejskich dystrybutorów już zakazało Huawei w swoich sieciach. Mało tego, brytyjscy dostawcy usług telekomunikacyjnych Vodafone i EE obecnie nie oferują już produktów Chińczyków. Coraz trudniej znaleźć także smartfony tej firmy w dużych zagranicznych punktach dystrybucji, jak np. Microsoft, Best Buy, czy nawet japońskim oddziale Amazona. Ciekawe, co będzie dalej i jak na to wszystko odpowie samo Huawei. Warto śledzić temat jeszcze przez kilka najbliższych dni, a może nawet tygodni.
Powiązane publikacje

NVIDIA DGX GH200 - zapowiedziano platformę komputerową w pełni korzystającą z zalet superchipów Grace Hopper
9
Aurora genAI - Intel prezentuje model sztucznej inteligencji z bilionem parametrów. Rozwój w dziedzinie nauki stoi otworem
25
Sensor OLED - Samsung opracował wyświetlacz OLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych oraz pomiarem pulsu
8
Sprzęt Intela dominuje ilościowo wśród najszybszych superkomputerów, ale AMD także ma się czym pochwalić
38