Thermaltake Core P5 Tempered Glass Edition - obudowa ze szkła
Obudowy z oknem to świetna sprawa dla osób, którym zależy na eleganckim wyglądzie swojego komputera. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można popuścić wodze fantazji i cieszyć się świetnie urządzonym wnętrzem obudowy, od specjalnie dopasowanych komponentów rozpoczynając, kończąc na dodatkowych wentylatorach oraz podświetleniu LED. To jednak nic w porównaniu do rozwiązania firmy Thermaltake, która nieco ponad rok temu zaprezentowała obudowę Core P5, niemal w całości wykonaną ze szkła. Właśnie ukazała się kolejna wersja tej konstrukcji, nazwana po prostu Tempered Glass Edition. Jak już zapewne się domyślacie, zwykłe szkło zastąpione zostało przez szkło hartowane, przez co waga nowej Core P5 zauważalnie wzrosła. Innych zmian nie zauważamy.
Thermaltake Core P5 Tempered Glass Edition to odświeżona wersja znanej nam już konstrukcji. Najważniejszymi elementami tej obudowy są trzy tafle szkła hartowanego o grubości 5 mm.
W tym wypadku najważniejszymi elementami obudowy są trzy tafle szkła hartowanego o grubości 5 mm, które tworzą pewnego rodzaju gablotkę na połączone ze sobą podzespoły. Jest to w pełni modularna konstrukcja, którą można ustawić pionowo lub poziomo, a nawet zamontować na ścianie. Charakteryzuje się ona wymiarami 608 x 333 x 570 mm i waży 18,45 kg. Jest zgodna ze wszystkimi popularnymi formatami płyt głównych (ATX, mini ITX oraz micro ATX). W jej wnętrzu można umieścić do czterech dysków twardych 2,5 lub 3,5-cala oraz do ośmiu kart rozszerzeń. Ponadto Core P5 pomieści w sobie radiator na procesor o maksymalnej wysokości 180 mm lub system chłodzenia wodą do 480 mm oraz kartę graficzną o długości 320 mm.
Thermaltake Core P3 - nowa obudowa typu otwartego
Nowa obudowa Thermaltake posiada ponadto zestaw portów w postaci dwóch USB 3.0, dwóch USB 2.0 oraz jednego złącza audio. Warto wspomnieć także o możliwości instalacji w jej wnętrzu czterech wentylatorów 120 mm lub trzech 140 mm. Na pierwszy rzut oka Core P5 Tempered Glass Edition wygląda świetnie i wydaje się być świetną propozycją dla miłośników eleganckiego wyglądu, jednak jest też druga strona medalu - w środku szybko może zalegać kurz. Producent nie ujawnił ceny, jednak ciężko liczyć na to, by była ona niższa od dotychczasowych wersji Core P5 (~170 dolarów).