Toshiba i Panasonic znacząco ograniczają współpracę z Huawei
To, co w ostatnich dniach dzieje się firmą Huawei jest niezwykle ważnym i przejmującym wydarzeniem dla świata nowych technologii. W końcu Chińczycy zdążyli już na dobre zagościć nie tylko na naszym rynku, ale i na całym świecie. Szybko okazało się, że "ban" na usługi Google to zaledwie wierzchołek góry lodowej - chwilę później z Huawei współpracę zawiesiły inne wielkie firmy z USA (jak np. Qualcomm czy Intel), ale i nie tylko. Niemniej znaczące jest zakończenie współpracy z brytyjskim ARM. Na nieszczęście Chińczyków, to nie koniec złych wiadomości. Tym razem problem jest z takimi firmami, jak Panasonic i Toshiba, które w świetle ostatnich wydarzeń znacząco ograniczyły dostawy swoich produktów do Huawei.
Sytuacja Huawei staje coraz mniej ciekawa - już wielu amerykańskich, azjatyckich i europejskich dystrybutorów już zakazało Huawei w swoich sieciach. Problemy z Toshibą i Panasonikiem zdecydowanie nie są polepszą bytu Huawei.
Warto w tym miejscu od razu zaznaczyć, że nie chodzi tu o całkowitą izolację czy nagłe zerwanie wszystkich umów. W pierwszej kolejności Panasonic oświadczył, iż nie będzie dostarczał do Huawei tych podzespołów, które składają się co najmniej z 25% amerykańskich materiałów bądź technologii. Chwilę później podobne oświadczenie wystosowała Toshiba, która zaznaczyła, że chodzi wyłącznie o chipy. Wnioskujemy zatem, że pozostałe dostawy od tych producentów powinny bez przeszkód trafić do domyślnego adresata.
Organizacja SD Association zerwała współpracę z firmą Huawei
ARM wstrzymuje współpracę z Huawei - co z procesorami Kirin?
Sytuacja Huawei staje coraz mniej ciekawa - już wielu amerykańskich, azjatyckich i europejskich dystrybutorów już zakazało Huawei w swoich sieciach. Mało tego, brytyjscy dostawcy usług telekomunikacyjnych Vodafone i EE obecnie nie oferują już produktów Chińczyków. Coraz trudniej znaleźć także smartfony tej firmy w dużych zagranicznych punktach dystrybucji, jak np. Microsoft, Best Buy, czy nawet japońskim oddziale Amazona. Ciekawe, co będzie dalej i jak na to wszystko odpowie samo Huawei. Warto śledzić temat jeszcze przez kilka najbliższych dni, a może nawet tygodni.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4