Najnowsza wersja Denuvo wciąż opiera się piratom
Denuvo, a więc jedno z najsłynniejszych zabezpieczeń antypirackich, w dalszym ciągu pozostaje gorącym tematem w branży. Ostatnio mówiliśmy o kolejnych klęskach tego programu. Bardzo szybkie złamanie w takich grach jak Śródziemie: Cień Wojny, Tekken 7 czy Resident Evil 7 z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na wizerunek Denuvo. W ostatnim czasie dodatkowo napływały kontrowersje związane z grą Assassin's Creed: Origins, która ma nie tylko najnowszą wersję zabezpieczenia (v.4.7), ale także dodatkowy "płaszcz ochronny" w postaci VMProtect. Mimo wszystko Denuvo Software Solutions może być zadowolone - okazuje się bowiem, że Denuvo we wspomnianej wersji v4.7 nie zostało w dalszym ciągu złamane przez piatów.
Okazuje się, że najnowsza wersja systemu antypirackiego Dunuvo 4.7 wciąż nie została złamana przez piratów.
Najnowsza wersja oprogramowania antypirackiego Denuvo v4.7 pojawiła się już w takich grach jak Assassin's Creed: Origins, Watch_Dogs 2 (po aktualizacji), Need For Speed: Payback, Star Wars: Battlefront II, Injustice 2 oraz Football Manager 2018. Okazuje się także, że żadna z wymienionych gier nie została w dalszym ciągu złamana przez piratów. Biorąc pod uwagę kilka wcześniejszych premier, w których Denuvo padało w zastraszająco szybkim tempie, wszyscy spodziewaliśmy się rychłego upadku programu. Tu jednak czeka pewna niespodzianka, bowiem najnowsza wersja oprogramowania bardzo skutecznie opiera się działaniom piratów.
Assassin's Creed: Origins w dalszym ciągu opiera się piratom.
W przypadku najnowszej części Assassin's Creed, przez dłuższy czas sugerowano, że brak pirackiej wersji spowodowany jest aktywnym drugim zabezpieczeniem - VMProtect, którego równocześnie oskarżano o zbyt mocne obciążanie procesora. Z pewnością VMProtect pomoże w przedłużeniu "życia" Denuvo, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że na rynku są także inne pozycje, które posiadają tylko i wyłącznie najnowszą wersję Denuvo, a która oparła się piratom. Wynika z tego, że producent oprogramowania ponownie tak zmodyfikował kod Denuvo, aby nie można było zbyt szybko go złamać. O ile więc początkowo Denuvo stało na straconej pozycji, o tyle teraz sytuacja się znowu odmieniła i to właśnie duńskie oprogramowanie wychodzi nieśmiało na prowadzenie. Główne pytanie jakie się teraz rodzi to jak długo system Denuvo v4.7 będzie w stanie opierać się zakusom piratów.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
23
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4