SilentiumPC Regnum RG2 i RG2W - tanie dwukomorowe obudowy
Obudowy producentów takich jak be quiet!, Lian Li, In Win czy Phanteks zawsze przyciągają oko, interesując nie tylko fanów komputerów. Nie ma się jednak co oszukiwać, dla wielu jest to podzespół, który ma tylko trzymać resztę najważniejszych elektronicznych narządów w swoim środku. Z tego względu największą popularnością cieszą się konstrukcje znacznie tańsze, których cena oscyluje w granicach 120 do 300 złotych. Tutaj prym w naszym kraju nieprzerwanie od lat wiodą dwie marki - SilentiumPC oraz Zalman. Pierwszy z nich, czyli nasz rodzimy producent rozszerzył właśnie swoją ofertę. Do sprzedaży trafiły dwie tanie, średniej wielkości obudowy. Jest to SilentiumPC Regnum RG2 oraz wersja z oknem w postaci SilentiumPC Regnum RG2W.
Zarówno SilentiumPC Regnum RG2, jak i SilentiumPC Regnum RG2W trafiły już do sklepów. Sugerowane ceny to kolejno 159 oraz 179 złotych.
Zarówno SilentiumPC Regnum RG2, jak i SilentiumPC Regnum RG2W to obudowy typu mid tower wyposażone w piwnicę. Mamy tutaj do czynienia z wymiarami na poziomie 441 × 447 × 208 (szerokość x wysokość x głębokość) milimetrów dla wersji zamkniętej, oraz 441 × 447 × 198 milimetrów dla wariantu wyposażonego w akrylowe okno. Waga jest wspólna i wynosi 4,5 kilograma. Konstrukcje zostały przygotowane z myślą o płytach głównych w standardzie mini ITX, micro ATX oraz zwykłym ATX. Miejsce dla karty graficznej to 380 milimetrów, w przypadku chłodzenia procesora jest to do 160 milimetrów (159 milimetrów w RG2W). W środku przewidziano zatoki dla jednego urządzenia 5,25 cala, dwóch dysków 3,5 cala oraz dwóch dysków 2,5 cala. Z tyłu obudowy umieszczono standardowo siedem śledzi na karty rozszerzeń, są one niestety wyłamywane, a nie odkręcane.
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black - tania obudowa z oknem
SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - nowy zestaw chłodzenia
Panel I/O umieszczono w górnej części frontu obudowy, gości on dwa porty USB 3.1 Gen 1, złączna audio, czytnik kart pamięci SD/microSD oraz przycisk zasilający. SilentiumPC przygotowało sześć miejsc na wentylatory 120-milimetrowe, trzy z nich umieszczone są z przodu, jedno z tyłu oraz dwa na tunelu od piwnicy. Fabrycznie zainstalowano dwie jednostki dla modelu Regnum RG2, oraz trzy dla Regnum RG2W. Śmigła kręcą się ze stałą prędkością 1100 RPM. Przedni panel oraz miejsce pod zasilaczem zostały wyposażone w demontowalne, siateczkowe filtry przeciw kurzowi. W tacce płyty głównej nie zabrakło oczywiście otworów na okablowanie.
Test SilentiumPC Gladius S10. Tania obudowa micro-ATX
SilentiumPC Pax M70 - Elegancka obudowa z wygłuszeniem
Obie najnowsze obudowy polskiego importera producenta trafiły już do sprzedaży i obecne są w sklepach od kilku dni. SilentiumPC Regnum RG2 wyceniono na 159 złotych, zaś SilentiumPC Regnum RG2W na 179 złotych. Z takimi cenami z całą pewnością okażą się chętnie wybieranymi konstrukcjami w przypadku wielu zestawów komputerowych. Osobiście nie przemawia do mnie front obudowy, jednak ma on według deklaracji sprzyjać lepszej cyrkulacji powietrza. Jednak w takim razie czemu nie zdecydowano się na otwory w górze obudowy? Dodatkowo wyłamywane śledzie... Jednak coś za coś - w zamian zaoferowano przystępne ceny.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9