Sharkoon RGB Flow: Niedroga obudowa Midi-ATX trafia do sklepów
Marka Sharkoon wprowadza na rynek nowy, niedrogi model obudowy w formacie Midi ATX. Sharkoon RGB Flow to w zasadzie minimalistyczny, choć nowoczesny design, podkreślony dwoma zintegrowanymi, adresowalnymi paskami RGB. W obudowie można zainstalować do pięciu wentylatorów i odpowiednio duże radiatory. Obudowa oferuje również sporą swobodę montażu dysków HDD i SSD - zamontujemy tu aż sześć dysków SSD, ponadto kolejne dwa (3,5") umieścimy w klatce tuż obok zasilacza znajdującego się w piwnicy. Model Sharkoon RGB Flow wyceniono na 54,90 euro. Pierwsze sklepy oferujące ceny w złotówkach oferują sprzęt za 259 złotych.
RGB FLOW od Sharkoon prezentuje się jako elegancka, ale dyskretna wieża midi ATX z hartowanym szklanym panelem bocznym i czarną obudową z wyraźnymi liniami.
Test Corsair iCUE 220T RGB Airflow - Czy wiesz, co to jest wiatr?
Na panelu przednim odnajdziemy kratkę z drobnej siatki, która wraz z preinstalowanym fabrycznie wentylatorem 120 mm mają zapewnić odpowiednią ilość powietrza. Dodatkowe wentylatory umieścimy jeszcze w kolejnych miejscach: jeden 120 mm z tyłu, dwa 120 / 140 mm na górze oraz jeszcze jeden 120 mm z przodu. W kwestii radiatorów, możemy wrzucić tu wersje rozmiarowe 120/140/240/280/360 mm (do 6,4 cm wys) na przód oraz 120/140/240/280 mm (do 5,5 cm) na górę. Filtry przeciwpyłowe na przednim, górnym i dolnym panelu chronią sprzęt przed kurzem i brudem.
Doradzamy jak wybrać dobrą obudowę w standardzie ATX
Model RGB Flow jest wyposażony z przodu i z boku w pasek LED. Oba paski są połączone łańcuchowo i można je podłączyć do zintegrowanego kontrolera RGB, dzięki czemu można uzyskać zsynchronizowane oświetlenie (z 14 efektami) nawet bez oprogramowania i kompatybilnej płyty głównej. Efekty są wybierane za pomocą przełącznika na obudowie. Alternatywnie kontroler RGB można podłączyć do płyty głównej za pomocą 4- lub 3-pinowego złącza RGB. Umożliwia to zintegrowanie oświetlenia z technologiami synchronizacji RGB wiodących producentów płyt głównych.
Test obudowy Phanteks Eclipse P600s - Holenderski geniusz
Wewnątrz znajdziemy miejsce na karty graficzne o długości do 35 centymetrów i chłodzenie procesora o wysokości do 16,5 centymetra. W przypadku zasilaczy otrzymujemy 21,5 centymetrów przestrzeni w piwnicy. Wymiary obudowy to dokładnie 206 x 481 x 424 mm przy wadze 6,0 kg. Na koniec dodajmy, że na boku - zgodnie z obecnymi trendami - znajdziemy panel z hartowanego szkła mocowany dwoma śrubami od strony tylnej ściany. Oficjalną stronę produktu można odnaleźć pod TYM linkiem.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9