Stephen Hawking w najnowszej książce ostrzega przed superludźmi
Na dniach minęło 7 miesięcy od daty śmierci genialnego brytyjskiego astrofizyka Stephena Hawkinga. Można by jednak pokusić się o stwierdzenie, iż nawet zejście z tego świata nie sprawiło, że Hawking zamilkł na wieki. Jego teorie - zarówno te błędne, jak i poprawne - na długo pozostaną obiektem dalszych badań i rozwoju, a aktualnie wraz z premierą wydanej pośmiertnie książki pt. Brief Answers to the Big Questions pojawiły się kolejne wizje naukowca, w które można się wgłębić. Dzieło to jest niczym innym jak zbiorem artykułów dotyczących obaw na temat rodzaju ludzkiego. Z dokumentów wyłania się dość nieprzyjemna - według Hawkinga - wizja o Superczłowieku. Światowa premiera Brief Answers to the Big Questions datowana jest na 16 października.
Brief Answers to the Big Questions, czyli zbiór pośmiertnie wydanych artykułów Stephena Hawkinga, traktujących o przyszłości Superludzi. Premiera: 16 października 2018.
Stephen Hawking - krótka historia życia genialnego astrofizyka
Wraz z premierą książki Brief Answers to the Big Questions we wtorek 16 października, znów może pojawić się więcej pytań niż odpowiedzi, mimo że tytuł publikacji traktuje o odpowiedziach. Tematyka nie jest jednak na tyle łatwa, by spodziewać się, że po przeczytaniu kolejnych stronic, książka zostawi nas z wyrazem błogiego zrozumienia tematu na twarzy. Wystarczy, że już z pierwszych rozdziałów zapoznamy się z wizją ludzi przyszłości, którzy będą mogli do woli modyfikować DNA swojego potomstwa czyli m.in. uodparniać je na choroby, by móc przypuszczać, że im dalej w las (w książkę) tym będzie ciekawiej. No cóż, ciekawiej na pewno, ale i według Hawkinga nie mniej przerażająco.
Genialny astrofizyk Stephen Hawking zmarł w wieku 76 lat
Publikacja napisana jest (według portalu Techworm) w dość ostrzegawczym tonie. Astrofizyk widzi bowiem rozwarstwioną społecznie przyszłość: ludzi bogatych, których technologia wspiera na każdym kroku, oraz biednych, którzy w pewnym momencie staną się nie tylko szykanowani, ale także niepotrzebni. W kolejnych rozdziałach teoretyk snuje wizję, że nawet jeśli na straży biedniejszych stanie prawo, to niczym w scenariuszu gry Deus Ex bogaci zawsze znajdą drogę, by inżynieria genetyczna zwyciężyła i dała im nieśmiertelność czy supermoce, których dziś nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. To z kolei może przynieść ostatecznie zagładę ludzkości.
Powiązane publikacje

Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
1
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
9
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124
La Quimera - gra otrzymała kiepskie pierwsze recenzje, po czym została wycofana na kilka godzin przed premierą
32