Produkcja egzemplarza okularów Google Glass kosztuje 80 dolarów
Dawniej komputery zajmowały całe pomieszczenia, a ich wydajność była mniejsza od obecnie posiadanych przez nas urządzeń mobilnych. W ciągu kilkudziesięciu lat technika poszła bardzo szybko do przodu i to, co kiedyś zajmowało kilkanaście metrów kwadratowych dziś mieści się w dłoni. Wielkie firmy zajmujące się produkcją urządzeń elektronicznych dążą do ciągłej miniaturyzacji, aby możliwe było tworzenie małych, ale za to bardzo wydajnych urządzeń. Obecnie najpopularniejszym przykładem tego typu konstrukcji są tablety oraz smartfony. Dzisiaj przy pomocy małego urządzenia mobilnego możemy przeglądać internet, sprawdzić pocztę, porozmawiać z naszymi znajomymi a nawet obejrzeć film. Świat jednak na tym nie poprzestaje i za rogiem czai się kolejne urządzenie o nazwie Google Glass - mocno kontrowersyjne, ale ciekawe ze względu na konstrukcję.
Okulary Google są na obecną chwilę najbardziej rewolucyjnym urządzeniem tego typu, ponieważ potrafią tworzyć przed oczami człowieka tak zwaną wirtualną rzeczywistość, która będzie miała za zadanie pomóc mu w egzystowaniu w tym szybkim i zabieganym świecie. Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki takich okularów? Początkowo można pomyśleć, że wcale nie tanio, ale po dokładnym sprawdzeniu cen cały czar pryska - koszt produkcji jednej sztuki Google Glass wynosi... 80 dolarów.
Serwis Teardown.com opublikował spis wszystkich zawartych w urządzeniu Google Glass komponentów i podliczył ich cenę. Należy jednak brać pod uwagę, że tabelka zawiera tylko ceny komponentów, a nie bierze pod uwagę kosztów badań naukowych, opracowywania technologii i jeszcze wielu innych zmiennych. Tani koszt produkcji może się pozytywnie odbić na rynkową cenę urządzenia. Niestety nim Google Glass trafią do powszechnego użytku wiele jeszcze czasu upłynie.
Okulary Google za 100 dolarów? To byłby hit!
Źródło: Teardown
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
25
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4