PowerColor RX 6700 XT Red Devil, Hellhound i Figther - nowe niereferencyjne karty graficzne. Znamy ich specyfikację
Po oficjalnym debiucie karty graficznej Radeon RX 6700 XT pewne było, że różni partnerzy AMD zaprezentują autorskie wersje tego układu. Szczególnie byliśmy ciekawi projektów tych firm, które biorą na warsztat wyłącznie jednostki Czerwonych. Jedną z nich jest PowerColor, która właśnie zaprezentowała niereferencyjne modele Red Devil, Hellhound i Figther. Różnią się one przede wszystkim całkiem odmiennymi systemami chłodzenia i taktowaniami, dlatego można zakładać, że każdy gracz bez problemu znajdzie coś dla siebie (rzecz jasna abstrahując od aktualnej sytuacji z dostępnością kart graficznych). Zapoznajmy się z nimi bliżej - w końcu wiemy o nich już wszystko.
Firma PowerColor zaprezentowała właśnie niereferencyjne modele RX 6700 XT Red Devil, Hellhound i Figther, które różnią się całkiem odmiennymi systemami chłodzenia i taktowaniami. Na ten moment nie znamy jednak cen ani daty dostępności tych kart.
Test kart graficznych AMD Radeon RX 6700 XT vs NVIDIA GeForce RTX 3070. Porównanie średniego BIG NAVI i Ampere. Który szybszy?
Topowy Radeon RX 6700 XT w wykonaniu firmy PowerColor to model Red Devil wyposażony w 2,5-slotowy układ chłodzenia z trzema wentylatorami (średnica 100, 90 i 100 mm), niklowanymi rurkami cieplnymi i dużym miedzianym radiatorem. Całość ma wymiary 320 x 130 x 50 mm. Karta graficzna posiada specjalny projekt PCB z 10 + 2-fazowym VRM z DrMOS, wysokopolimerowymi kondensatorami i dwoma 8-pinowymi złączami zasilania, które powinno zapewnić wystarczającą moc nawet dla entuzjastów. Układ cechuje się standardowymi taktowaniami 2514 MHz (OC) / 2433 MHz (Silent), a w trybie Boost sięgają one 2622 MHz (OC) / 2615 MHz (Silent). 12 GB pamięci GDDR6 pracuje ze standardową przepustowością 16 Gb/s.
PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil na pierwszych zdjęciach. Co już wiemy o tej nietuzinkowej karcie graficznej?
PowerColor RX 6700 XT Hellhound to układ dla nieco mniej wymagających graczy i entuzjastów. Choć wykorzystuje on podobny system chłodzenia z trzema wentylatorami (wymiary 305 x 132 x 50 mm), to jednak pod nim znajdziemy nieco mniej zaawansowaną sekcję zasilania (8+2-fazowy VRM z DrMOS). Co ciekawe, karta graficzna nie może poszczycić się firmowym OC i domyślnie pracuje z zegarami 2424 MHz (bazowo) i 2581 MHz (tryb boost). Ostatni z zaprezentowanych modeli to RX 6700 XT Fighter, który cechuje się skromnym i niewielkim (228 x 109 x 39 mm), choć całkiem estetycznie wyglądającym chłodzeniem z dwoma wentylatorami o średnicy 90 mm. Również ten układ pracuje z domyślnymi taktowaniami. Na ten moment nie znamy cen ani daty dostępności kart.