Zgłoś błąd
X
Zanim wyślesz zgłoszenie, upewnij się że przyczyną problemów nie jest dodatek blokujący reklamy.
Błędy w spisie treści artykułu zgłaszaj jako "błąd w TREŚCI".
Typ zgłoszenia
Treść zgłoszenia
Twój email (opcjonalnie)
Nie wypełniaj tego pola
.
Załóż konto
EnglishDeutschукраїнськийFrançaisEspañol中国

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek

Arkadiusz Bała | 08-04-2018 15:00 |

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawekW kwestiach związanych ze słuchawkami uważam się za tradycjonalistę i wiernego wyznawcę kabla zakończonego wtyczką jack. Nawet abstrahując od kwestii jakości dźwięku to jest to po prostu rozwiązanie sprawdzone i uniwersalne. Mimo swoich ugruntowanych poglądów muszę jednak przyznać jedno – przybierające na popularności słuchawki bezprzewodowe są po prostu wygodne. W zasadzie już to wystarczy wielu osobom by zdecydować się na zakup tego typu sprzętu. Tu pojawia się jednak pytanie o to jaki model najlepiej kupić? Szczególny problem z wyborem mają osoby szukające produktu uniwersalnego, który sprawdzi się i podczas słuchania muzyki, i podczas grania na komputerze oraz konsoli. Kuszącą propozycją dla takich osób wydają się być słuchawki HyperX Cloud Flight, którym miałem okazję przyjrzeć się nieco bliżej. Czy są warte zakupu?

W przypadku HyperX Cloud Flight producent chwali się bardzo długim czasem pracy na baterii, a także pełną kompatybilnością z PC i PlayStation 4.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [2]

HyperX Cloud Flight to słuchawki bezprzewodowe słuchawki wokółuszne o zamkniętej konstrukcji. Wyposażone zostały w dynamiczne przetworniki o średnicy 50 mm i impedancji 32 Ohm oraz efektywności 106 dB, a do tego mamy elektretowy mikrofon pojemnościowy z redukcją szumów. Ot, taki standard, dla słuchawek gamingowch. To co omawiany model ma do zaoferowania, a czego nie ma większość rywali, to łączność bezprzewodowa. Ta realizowana jest za pośrednictwem pasma 2,4 GHz i wymaga dedykowanego adaptera podłączanego na USB. Ten kompatybilny jest zarówno z PC, jak i PlayStation 4. Dużym atutem jest także czas pracy na jednym ładowaniu, który ma sięgać nawet 30 godzin.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [1]

HyperX Cloud Flight to słuchawki gamingowe i to po nich widać. Charakterystyczna czarno-czerwona kolorystyka, ostre linie oraz agresywne akcenty stylistyczne jasno dają do zrozumienia, że jest to produkt skierowany do osób, które Steam mają ustawiony w autostarcie. Mimo to producent na całe szczęście zachował podczas ich projektowania dużo umiaru i nie popadł nadmiernie w kicz, dzięki czemu Cloud Flight mogą się spodobać także osobom, które na co dzień nie gustują w produktach dla graczy. Właściwie jedyne co mi się w ich wyglądzie nie podoba, to podświetlane na czerwono logo producenta na każdej muszli, ale na całe szczęście diody można bez problemu wyłączyć.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [3]

Nie ma co się oszukiwać – kosztujące 699 zł HyperX Cloud Flight nie są tanie, ale jednocześnie zdecydowanie nie jest to produkt premium. Staje się to oczywiste, kiedy tylko weźmiemy słuchawki do ręki. Jeśli ktoś liczył chociażby na metalowe wstawki niczym w oryginalnych HyperX Cloud czy HyperX Revolver, to tutaj ich nie uświadczy. Słuchawki wykonano niemal w całości z twardego, czarnego plastiku, który być może jest solidny, ale do szczególnie przyjemnych w dotyku nie należy. Jest on także bardzo sztywny, przez co mam pewne obawy czy np. pałąk nie okaże się podatny na pęknięcia. Na całe szczęście to, co słuchawki tracą na doborze materiałów, to odzyskują na spasowaniu elementów, któremu nie mam nic do zarzucenia.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [4]

Jedno co w przypadku testowanych słuchawek bardzo przypadło mi do gustu, to ich wygoda. Psioczyłem co prawda na zastosowane przez producenta plastiki, ale dzięki nim cała konstrukcja jest bardzo lekka i w ogóle nie ciąży na głowie. To duży atut, jeżeli dużo czasu spędzamy w słuchawkach. Na komfort duże przełożenie mają także zastosowane przez producenta pady, które są miękkie i bardzo pojemne. W efekcie nawet w trakcie kilkugodzinnych sesji ze Cloud Flight na uszach nie odczuwałem większego dyskomfortu, a jeśli musiałem je na chwilę zrzucić na szyję, to plusem okazały się być obracające się o 90 stopni muszle. Pod tym względem testowane słuchawki oceniam bardzo na plus.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [nc3]

Jak już wspomniałem, HyperX Cloud Flight do łączności bezprzewodowej wykorzystują transmisję w paśmie 2,4 GHz oraz dedykowany nadajnik na USB. Domyślam się, że taka decyzja była podyktowana chęcią zagwarantowania minimalnych opóźnień istotnych podczas rozgrywki oraz lepszej efektywności energetycznej, ale jednak drobny zawód pozostaje. Dlaczego? Bo gdybyśmy mieli do czynienia z łącznością Bluetooth, to testowane słuchawki stałyby się z miejsca produktem o wiele bardziej uniwersalnym. Do tego muszę przyznać, że sam adapter to z ergonomicznego punktu widzenia to o tyle tragedia, że jest bardzo długi i siłą rzeczy mocno wystaje poza obręb obudowy komputera. Z pewnością nie przypadnie on do gustu posiadaczom laptopów. Poza tym jednak nie mam do słuchawek z użytkowego punktu widzenia większych zastrzeżeń. Transmisja dźwięku realizowana jest bez opóźnień i zrywania połączenia, natomiast podawany przez producenta zasięg 20 metrów jest wartością zupełnie realną, o ile po drodze nie ma ścian. Niestety trzeba się liczyć z tym, że jakiekolwiek przeszkody na trasie sygnału przy odległości kilku metrów mogą skutkować natychmiastową utratą sygnału.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [nc1]

Czas przejść do najważniejszej kwestii – jak bezprzewodowe Cloudy grają? Otóż znacznie lepiej niż można by przypuszczać! Brzmienie słuchawek zestrojone zostało na planie litery V, co oznacza, że mamy do czynienia z mocno podbitymi basami i wysokimi tonami oraz wycofaną średnicą. Taki charakter rewelacyjnie współgra z muzyką rockową czy większością popu, a jak się okazuje, w wydaniu Cloud Flight fantastycznie wypadają także w przypadku oglądania filmów. Za pozytywne doznania słuchowe odpowiadają przede wszystkim najniższe tony, których jest dużo. Na całe szczęście tutejszy bas jest bardzo dobry jakościowo. Cechuje się on świetnym zejściem i rozdzielczością, a mimo sporej masy cały czas zachowuje dynamikę i kontrolę, dzięki czemu za pośrednictwem niskich partii przekazywanych jest mnóstwo energii. Nieco gorzej wypadają wysokie tony, które wybrzmiewają krótko i nieco metalicznie, co jednak nie rzutuje negatywnie na całości przekazu. Średnica jest natomiast nieco wycofana i choć nie można jej nic poważnego zarzucić, to stanowi głównie tło. Plusem słuchawek jest także bardzo szeroka scena z mnóstwem powietrza oraz świetna separacja i holografia.

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [nc2]

Choć HyperX Cloud Flight świetnie spisują się jako słuchawki uniwersalne, to przez producenta promowane są głównie jako sprzęt do gier. Jak wypadają w tej roli? Po raz kolejny bez zarzutu. Podczas kilku rozegranych meczy w Counter-Strike: Global Offensive nie miałem najmniejszego problemu z rozróżnieniem kierunku oraz odległości dochodzących dźwięków, a oprawa dźwiękowa brzmiała bardzo atrakcyjnie. Najważniejsze jest jednak to, że nie dosłyszałem żadnych opóźnień w transmisji dźwięku. Jest to o tyle istotne, że nawet najmniejsze przesunięcie dyskwalifikowałyby słuchawki, jeśli chodzi o rozgrywkę sieciową. Wreszcie pochwalić należy zastosowany przez producenta mikrofon, który w swojej roli spisuje się bardzo dobrze, bowiem nie tylko oferuje zadowalającą jakość reprodukcji dźwięku (oczywiście patrząc przez pryzmat komunikacji; do studia bym go nie wziął), ale także świetnie działający mechanizm redukcji zewnętrznych hałasów. Jedyne czego mi brakuje, to sygnalizowania diodą czy jest aktualnie wyciszony, czy nie. Drobiazg, ale jego brak może prowadzić do niezręcznych sytuacji. Na szczęście mikrofon zawsze można odpiąć i mieć pewność, że nasz głos nie jest rejestrowany.

HyperX Cloud Flight zaskakują pozytywnie swoim brzmieniem, które znacznie wykracza ponad to, do czego przyzwyczaił nas sprzęt gamingowy. W swojej cenie to bardzo dobry zakup.

Już słowem podsumowania muszę przyznać, że jestem testowanymi słuchawkami bardzo pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się, że producent zaserwuje nam przy okazji modelu Cloud Flight typowo „gamingowe” brzmienie, zbliżone do modeli Stinger oraz Revolver, a tymczasem dostaliśmy zestaw o bardzo uniwersalnym charakterze, który sprawdzi się zarówno podczas partyjki w ulubionego FPS-a, jak i słuchania muzyki. Oczywiście tutejsze mocno V-kowe brzmienie nie każdemu przypadnie do gustu, ale w swojej kategorii jest ono naprawdę rewelacyjne, szczególnie że praktycznie nie ulega degradacji w przypadku transmisji bezprzewodowej. Właściwie jeśli miałbym cokolwiek testowanym słuchawkom do zarzucenia, to byłyby to tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, mam pewne zastrzeżenia co do materiałów, z których zostały one wykonane. Co prawda dzięki zastosowanym tworzywom zestaw jest bardzo lekki, ale nie należą one do najprzyjemniejszych w dotyku, a i w związku z dużą sztywnością mam pewne obawy co do wytrzymałości sprzętu w dłuższej perspektywie. Po drugie, decydując się na tego typu słuchawki wolałbym móc je podłączyć do wszystkich moich urządzeń, a nie tylko do tego, w który akurat wpięty jest adapter. Rozumiem, że producent mógł mieć swoje powody, żeby zastosować dedykowany standard łączności zamiast Bluetooth, ale funkcjonalność słuchawek mocno na tym cierpi, szczególnie, że sam nadajnik jest jak na obecne czasy ogromny i nieporęczny, co skutecznie zniechęca do korzystania z niego np. w laptopach. Obydwie te wady to jednak drobnostki, jeśli wziąć pod uwagę, co HyperX Cloud Flight mają do zaoferowania, a mają bardzo dużo. Moim zdaniem w swojej obecnej cenie wynoszącej 699 zł jest to bardzo dobry zakup, jeśli potrzebujemy uniwersalnych słuchawek do komputera.

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

HyperX Cloud Flight - recenzja bezprzewodowych słuchawek [nc4]

Bądź na bieżąco - obserwuj PurePC.pl na Google News
Zgłoś błąd
Liczba komentarzy: 17

Komentarze:

x Wydawca serwisu PurePC.pl informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Kliknij zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki.