Microsoft wdraża webową wersję komunikatora Skype
Firmy oferujące usługi poczty internetowej w dużej większości posiadają własnego, webowego klienta pocztowego, który umożliwia zarządzanie naszymi elektronicznymi wiadomościami. Zazwyczaj tego typu aplikacje są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, które mogą, ale nie muszą mieć związek z samymi wiadomościami e-mai. Przeważnie w takich usługach można spotkać komunikator internetowy, katalog kontaktów, ewentualnie kalendarz. Najważniejszy z tej całej układanki jest oczywiście komunikator, który umożliwia kontakt z naszymi znajomymi bez konieczności opuszczania klienta pocztowego, dlatego też firma Microsoft postanowiła wykonać modernizację swojej aplikacji.
Jeżeli korzystacie z aplikacji Outlook.com, która jest webowym klientem pocztowym, to możecie już spotkać nową wersją Skype będącą obecnie w fazie testów. Jakich nowości możemy się spodziewać? Pierwsza zmiana to brak wsparcia dla serwisu Facebook oraz Google, zatem nie będziemy mogli rozmawiać z naszymi znajomymi, którzy korzystają z wyżej wymienionych usług z poziomu webowego Skype. Nowa wersja umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych oraz wideo, jednak w przypadku tych drugich konieczne będzie zainstalowanie specjalnej wtyczki.
Ciekawe, czy wtyczka będzie dostępna dla wszystkich przeglądarek na wszystkie systemy, czy tylko na wybrane.
Pozostałe funkcje są typowe dla wszystkich komunikatorów – wyświetlanie statusu znajomych, ostatnio prowadzonych rozmów oraz możliwość zmiany własnego statusu. Jak już wspomnieliśmy, nowa wersja wprowadzana jest stopniowo i funkcjonuje w wersji beta, dlatego też Microsoft będzie mógł poprawiać istniejące elementy i dodawać nowe funkcjonalności. Póki co nie wiadomo, kiedy nastąpi pełne wdrożenie oraz kiedy nowa usługa otrzyma status stabilnej.
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57