Internet szerokopasmowy wg FCC zaczyna się od 25 Mb/s
Duża prędkość i wysoka stabilność łącza internetowego to podstawa dla każdego użytkownika lubiącego korzystać z multimediów, jak również przedsiębiorstw opierających swoją działalność na globalnej sieci. Zresztą... każdy z nas oczekuje jak najlepszej jakości świadczonych usług i niewątpliwie chce posiadać jak najlepszy dostęp do treści zamieszczonych w Internecie. Transfery osiągane przez nasze krajowe łącza często pozostawiają wiele do życzenia, ale wcale nie odstajemy w tej kwestii od innych krajów europejskich - infrastruktura rozwija się powoli, jednak można zaobserwować ciągłe polepszanie dostępu do szerokopasmowego Internetu. No właśnie, co to jest w ogóle szerokopasmowy Internet? Federalna Komisja Komunikacji działająca na terenie Stanów Zjednoczonych postanowiła zmienić przepisy i zaktualizować prędkości pozwalające na nazywanie łącza szerokopasmowym.
Nazewnictwo okazuje się bardzo ważne dla FCC.
Do tej pory dolna granica wynosiła 4 Mb/s dla ściągania oraz 1 Mb/s dla wysyłania, natomiast nowa regulacja wprowadza znacznie wyższe wartości - 25 Mb/s dla ściągania oraz 3 Mb/s dla wysyłania. Zmiany mają zmotywować operatorów do modernizacji swojej infrastruktury i oferowania lepszych warunków dla klientów. Rynek usług internetowych jest wart wiele miliardów dolarów i ciągle rośnie - dostęp do treści jest kluczowy, aby zachować odpowiedni rozwój tego segmentu gospodarki.
Operatorzy nie są oczywiście zadowoleni z nowych regulacji i uważają opublikowane prędkości za zbyt wysokie. W Stanach Zjednoczonych zgodnie z danymi FCC mamy do czynienia z 80-procentową dostępnością połączenia z Internetem o prędkości co najmniej 25/3 Mb/s, natomiast pozostałe 20% dzieli się jeszcze na 13,1% z dostępem pomiędzy 4/1 Mb/s a 25/3 Mb/s. Kolejna zmiana może być jeszcze bardziej kontrowersyjna, bowiem członkowie komisji planują w przyszłości podnieść standard szerokopasmowego Internetu do co najmniej 100 Mb/s.
Źródło: The Verge
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57