Google Veo 3, model generujący wideo z dźwiękiem oficjalnie dostępny w Polsce w subskrypcji Google AI Pro
AI w tworzeniu treści wideo wkracza na polski rynek. Google oficjalnie udostępniło w Polsce Veo 3, swój najbardziej zaawansowany model generowania filmów. W ciągu kilku sekund potrafi stworzyć profesjonalny materiał wideo ze zsynchronizowanym dźwiękiem tylko na podstawie opisu tekstowego. To rozwiązanie, dostępne dotychczas jedynie w Stanach Zjednoczonych, może zrewolucjonizować sposób tworzenia treści multimedialnych w naszym kraju.
Google Veo 3 otwiera nowe możliwości dla twórców, łącząc obraz i dźwięk w kilka sekund. Generator jest teraz dostępny w 159 krajach.
Google wprowadza Gemini CLI, open source'owe narzędzie AI dla terminala z dostępem do Gemini 2.5 Pro
Google udostępnił w 159 krajach, w tym w Polsce, Veo 3, czyli swój najnowszy model generowania wideo. Od maja 2025 roku był on dostępny wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a w innych krajach można było go używać dotychczas jedynie poprzez wykorzystanie VPNów. Technologia DeepMind trafiła do polskich użytkowników aplikacji Gemini w ramach subskrypcji Google AI Pro, kosztującej 97,99 zł miesięcznie.
Google Gemini 2.5 Flash-Lite to najtańsza i... najszybsza wersja AI z serii 2.5. Sprawdź porównanie z innymi modelami
Model umożliwia tworzenie ośmiosekundowych filmów w rozdzielczości 720p z natywnie generowanym dźwiękiem, efektami specjalnymi i synchronizowanymi dialogami. Veo 3 wyróżnia się na tle konkurencji możliwością jednoczesnego generowania obrazu i ścieżki dźwiękowej w tym samym procesie. W przeciwieństwie do narzędzia OpenAI Sora, które skupia się głównie na warstwie wizualnej, Google integruje muzykę, dialogi i efekty dźwiękowe bezpośrednio podczas tworzenia materiału wideo. Użytkownicy mogą tworzyć filmy w formacie panoramicznym 16:9, które automatycznie zapisywane są jako pliki MP4.
Google testuje funkcję AI Overviews w YouTube. Algorytmy generują podsumowania wideo i sugerują tematyczne karuzele
Technologia korzysta z nowoczesnych algorytmów, które łączą obraz, dźwięk i tekst. Dzięki temu filmy wyglądają bardziej naturalnie – postacie poruszają się realistycznie, rzucają cienie i reagują na otoczenie. Google zastosował system oznaczania SynthID, który dodaje zarówno widoczny znak wodny, jak i niewidoczny znacznik cyfrowy do każdego wygenerowanego materiału. To rozwiązanie ma przeciwdziałać problemowi deepfake'ów i zapewnić transparentność w identyfikacji treści stworzonych przez sztuczną inteligencję. Specjaliści zwracają uwagę, że łatwy dostęp do narzędzi do tworzenia wideo może prowadzić do problemów. Chodzi przede wszystkim o ryzyko pojawiania się fałszywych treści w mediach społecznościowych.
1) Get a Google AI Pro plan: https://t.co/ZhgjjcO0pI
— Josh Woodward (@joshwoodward) July 3, 2025
2) Go to @GeminiApp: https://t.co/z0bvXTaTTe
3) Tap the "Video" chip
4) Describe your video
5) Your video *with sound* will be ready in minutes
Here's the full list of 159 supported countries:https://t.co/sM4k98Rqor
Powiązane publikacje

Migracja na Windows 11 zaczęła przyspieszać. Strategia Microsoftu zdaje się przynosić oczekiwane rezultaty
90
Ile klatek z DLSS FG, a ile bez? Klient Steam oferuje nowy monitor wydajności. Zmiany dotyczą też Linuksa i trybu Big Picture
43
Apple prowadzi negocjacje z OpenAI i Anthropic w sprawie integracji zaawansowanych LLM z asystentem Siri
9
F-Droid - sklep z aplikacjami na Androida, o którym mogłeś nie wiedzieć. Łatwy dostęp do bazy FOSS
16