Dania stworzona w Minecrafcie została zniszczona przez graczy
Minecraft posiada tylu samo zwolenników, co i przeciwników - jedni kochają, drudzy nienawidzą tej gry uznając, że świat zbudowany z pikseli absolutnie do nich nie przemawia. Jednak nawet najwięksi przeciwnicy tej produkcji muszą przyznać, że ogrom świata gry oraz możliwość totalnej swobody umożliwia tworzenie przeróżnych konstrukcji, a ograniczenie leży tylko w ludzkiej wyobraźni. Nie tak dawno fani Minecrafta mieli okazję do świętowania, ponieważ w ich ulubionej grze została stworzona cała Dania w skali 1:1 wliczając w to budynki, jeziora, rzeki – wszystko co związane z zabudowaniami stworzonymi przez człowieka jak i dziką naturą. Cała mapa zajmowała 1 TB miejsca, więc tylko nieliczni mogli pobrać wirtualną Danię na swój dysk twardy i zobaczyć ją w „rzeczywistości”. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i wirtualna mapa Danii została zniszczona przez... samych graczy! Jak to się stało?
Agencja rządowa odpowiedzialna za przeniesienie swojego państwa do świata wirtualnego zablokowała możliwość używania dynamitu, jednak jakże niebezpieczny i śmiercionośny ładunek TNT znajdujący się w ukrytych przedmiotach nie został zablokowany. Gracze praktycznie od razu to odkryli i niczym prężnie działająca grupa terrorystyczna podłożyli ładunki w kilku dużych miastach, po czym nastąpiła ich detonacja. Terrorystom na pomoc przybyły amerykańskie czołgi, które swoimi ciężkimi kulami również zniszczyły kilka dużych budynków.
Na sam koniec, kiedy akcja terrorystyczna wsparta oficjalnymi wojskami USA została zakończona sukcesem najeźdźcy zaczęli na szczytach ruin zawieszać amerykańskie flagi. Czy jest szansa na odbudowę Danii w wirtualnym świecie? Rzecznik duńskiej agencji stwierdził, że takich planów nie ma, jednak od czasu do czasu większe fragmenty, które zostały zniszczone będą sukcesywnie odbudowane. Kto wprowadził amerykańskie wojska do Danii i jakim cudem znaleźli się tam terroryści? Może to wina Moskwy? Tego nie wiemy... ;-)
Według naszego wysłannika nikt z ludności cywilnej nie ucierpiał.
Źródło: Kotaku / The Register / PC Gamer