BitFenix Pillow - kompaktowa obudowa o oryginalnym wzornictwie
Tegoroczne targi komputerowe Computex 2016 odbywające się w Tajpej (Republika Chińska), okazały się świetnym źródłem informacji dla wszystkich miłośników zewnętrznych elementów każdego zestawu komputerowego. Producenci obudów komputerowych zafundowali nam intensywny maraton premier zupełnie nowych modeli, jak również solidnie odświeżyli swoje dotychczasowe modele. Ledwie chwilę temu pisaliśmy o propozycjach takich firm jak Phanteks, Streacom czy trzech nowych modelach BitFenix, aby znowu poruszyć ostatniego z wymienionych producentów. Jednak tym razem pokazana została konstrukcja niebanalna, która pomimo wąskiego grona potencjalnych odbiorców na pewno znajdzie swoich fanów - mowa o BitFenix Pillow w dwóch odsłonach.
BitFenix Pillow to specyficzna obudowa typu mini-ITX.
BitFenix Pillow to specyficzna obudowa typu mini-ITX, której wymiary wynoszą 18 (szerokość) x 37 (wysokość) x 40 centymetrów (głębokość), jednak przy planowaniu jej położenia w pomieszczeniu trzeba brać poprawkę na specyficzne "stojakowe" nóżki. W środku obudowy zmieścimy karty graficzne o długości do 320 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości do 140 milimetrów. Jeśli już o wymiarach mowa to warto zaznaczyć, że według specyfikacji dostarczonej przez producenta, BitFenix Pillow został przystosowany do zasilaczy typu SFX, ale z nieoficjalnych plotek i zdjęć wiadomo, że standardowe konstrukcje ATX również wchodzą bez problemu. We wnętrzu obudowy przewidziano też miejsce na dwa nośniki danych 3,5 cala oraz dwa 2,5 cala, aczkolwiek w przypadku tak kompaktowego rozwiązania nie znaleziono przestrzeni dla napędów optycznych 5,25 cala.
W kwestii chłodzenia jednostki umieszczonej w BitFenix Pillow, wyraźnie widać, że tutaj trzeba iść na kompromis. Prócz dostarczonego przez producenta wentylatora o średnicy 120 milimetrów, który został umieszczony na froncie, w obudowie znajduje się jeszcze tylko jedno takie miejsce. Z tyłu można zamontować wentylator 120 milimetrów lub taką samą chłodnicę w wersji slim. Oprócz oryginalnego wyglądu, BitFenix Pillow ma jeszcze inne atuty. Pierwszym z nich jest na pewno dostęp do wnętrza w postaci wysuwanej "szuflady", zaś kolejny to kieszeń hot swap. Trzecim intrygującym elementem jest niestandardowe umieszczenie panelu I/O - 2x USB 3.1 Gen1 oraz złącza audio znajdziemy z boku obudowy, ale przycisk Power z przodu. Ostatnia z cech zarezerwowana jest dla odrębnego wariantu BitFenix Pillow Window, gdzie jednolity metalowy panel na górze obudowy zastąpiony został oknem. Producent nie ujawnił jeszcze ceny, ani daty premiery swoich nowych modeli.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9