ASUS planuje touchbar à la Apple w laptopach z Windowsem?
Miłośnicy technologii chyba każdego dnia zastanawiają się, jak wyglądać będzie sprzęt jutra. Domorośli wizjonerzy wyobrażają sobie, co też za 10 lat będzie robił ich laptop czy komórka i dzięki takiemu snuciu wizji, powstają coraz to nowsze pomysły, które potem zostają wprowadzone w życie. Technologia im dalej w czas, tym bardziej łączy także poszczególne "wynalazki" i dobrodziejstwa w jedność. Do pewnego momentu nie marzyliśmy nawet o dotykowych ekranach, a kiedy te pojawiły się laptopach wielu myślało, że to już maksimum rozwiązań. I wtedy przyszły Macbooki i pokazały, że w laptopy można dodać jeszcze więcej dotyku - za pomocą touchbara. Wygląda na to, że niebawem tym rozwiązaniem cieszyć będą się także zwolennicy laptopów z systemem Windows. Plotki mówią, że nad funkcją pracuje Asus.
Jak donosi włoski blog poświęcony systemowi Windows, Asus może pracować nad urządzeniem, które być może na dobre zmieni wygląd i funkcjonalność dzisiejszego touchpada. SreenPad ma być technologicznie zbliżony do apple'owskiego touchbara,
ASUS Strix Scar GL504GS - nowość z Core i7-8750H i GTX 1070
Skąd wiadomo, że nadciągać może touchbar dla Windows od ASUSa? Wszystko dzięki temu, że w Microsoft Store dopatrzono się serii nowych rozszerzeń aplikacji. Rozszerzenia te przeznaczone są dla urządzenia o nazwie ScreenPad i pozwolą użytkownikom Windowsów na uruchamianie i zarządzenia aplikacjami, z których w danej chwili korzystają. Trop, który jako pierwszy podała witryna WindowsBlogItalia mówi także, że urządzenie będzie oferowało także bezpośredni dostęp np. do kalkulatora i generalnie będzie posiadało wiele ustawień konfiguracyjnych.
Apple dobrze wiedziało, jak może wyginać się iPhone 6 (Plus)
Na tę chwilę nie wiadomo jednak czy ScreenPad będzie urządzeniem zewnętrznym (wykorzystana w newsie grafika z wbudowanym ScreenPadem to grafika koncepcyjna) czy też wbudowywanym w nowe laptopy, niemniej zważywszy na bardzo specyficzne wymagania rozszerzeń aplikacji wiele wskazuje na to drugie rozwiązanie. Na stronie aplikacji w witrynie Microsoftu, możemy doczytać jakich możemy spodziewać się wymagań odnośnie obsługi aplikacji. Nie wyczytamy jeszcze wiele, niemniej jako minimalne wymagania już dziś zaleca się kartę graficzą NVidia GTX970.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4