Wyniki Intela za trzeci kwartał lepsze niż przewidywano
Wyniki kwartale wielkich firm z branży IT są zazwyczaj wyższe lub niższe od zakładanych - raczej rzadko kiedy słyszymy o idealnym spełnieniu obietnic analityków, więc najnowsze informacje z działu finansowego Intela nie powinny nikogo zdziwić. Największy producent procesorów na świecie nie zwalnia tempa i pomimo słabnącego (ponoć) rynku komputerów osobistych ciągle powiększa swoje konta o rekordowe sumy. Wczoraj ogłoszono najnowsze oficjalne wyniki za trzeci kwartał 2014 roku, które okazały się być lepsze od przewidywań analityków.
Szumnie zapowiadana era Post-PC nie straszna dla Intela.
Całkowite przychody w zakończonym okresie wyniosły 14,6 miliarda dolarów, co jest wzrostem o 1,1 miliarda dolarów (8 procent) w stosunku do trzeciego kwartału 2013 roku. Jeszcze lepiej wygląda zysk operacyjny wynoszący 4,5 miliarda dolarów - to wzrost o 30 procent w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Czym jeszcze może pochwalić się Intel? W trzecim kwartale udało się ponoć sprzedać rekordową liczbę 100 milionów procesorów. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, jest to nowy rekord jeśli chodzi o tak krótki okres.
Najbardziej dochodowym oddziałem jest wciąż sekcja zajmująca się komputerami osobistymi - to ona wypracowała 9,2 miliarda przychodów, co jest wzrostem o 9 procent w porównaniu do Q3 2013. Kolejnym ważnym oddziałem jest grupa Intel Data Center Group dodająca do całkowitego wyniki 3,9 miliarda przychodu. Producent spodziewa się jeszcze lepszych wyników w czwartym kwartale. Przychody mają wzrosnąć do poziomu 14,7 miliarda dolarów.
Źródło: Intel
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
31
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
42
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
44