Thermaltake Core P3 - nowa obudowa typu otwartego
Czy są tu jacyś fani dobrze wyglądających komputerów? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Dobrze znane, chińskie przedsiębiorstwo Thermaltake postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom mniej zamożnych klientów i zaprezentowało nową obudowę typu otwartego, o nazwie Core P3. Brzmi znajomo, nieprawdaż? Jest to nic innego jak mniejsza i przede wszystkim tańsza wersja dobrze przyjętej na światowym rynku obudowy Thermaltake Core P5. Jak można się domyślać, w obudowie tego typu możemy zobaczyć dosłownie wszystko, gdzie jedyną przeszkodą w budowaniu naszej maszyny jest nasza wyobraźnia. Minusem takiej konstrukcji jest znikoma osłona podzespołów komputerowych, gdzie praktycznie jedyną ochroną jest oczywiście akrylowe okno na całej powierzchni. Jeśli więc macie problem z kurzem w pokoju, to Core P3 niekoniecznie jest dla Was.
Thermaltake Core P3, obudowa typu otwartego mimo niższej ceny oferuje naprawdę sporo.
Thermaltake Core P3, podobnie jak jej większy odpowiednik to obudowa typu otwartego, dzięki czemu jesteśmy w stanie zobaczyć dosłownie wszystkie komponenty naszego komputera. Od tacki z częściami oddziela nas tylko solidna, oparta na czterech nogach akrylowa wstawka. Obudowa daje nam bardzo dużo możliwości w kwestii ułożenia poszczególnych części, co jak wiemy, dla niektórych jest kluczową kwestią przy składaniu np. chłodzenia cieczą. Sama konstrukcja posiada wymiary 512 x 333 x 470 mm, przy wadze wynoszącej 10,3 kg. Ponadto możemy liczyć na osiem gniazd rozszerzeń, oraz cztery miejsca na dyski 2,5 lub 3,5". Entuzjaści wspomnianego chłodzenia cieczą również nie powinni być zawiedzeni, bowiem będziemy w stanie zamontować chłodnicę o maksymalnej długości 420 mm. Jeśli jednak ktoś zdecydowałby się chłodzić swój procesor w bardziej standardowy sposób, to również nie powinien narzekać na ilość miejsca, ponieważ maksymalna wysokość naszego radiatora może wynieść, aż 180 mm. W obudowie będziemy mogli zamontować płyty główne w rozmiarach ATX, Mini ITX oraz Micro ATX.
W przypadku braku rezerwuaru, czy chłodnicy, długość naszej karty graficznej nie powinna przekroczyć 400 mm. Jeśli zdecydujemy się jednak montować układ chłodzenia cieczą, to długość naszej karty będzie mogła maksymalnie wynieść około 280 mm. Najnowsza konstrukcja Thermaltake będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Standardowej czarnej, jak i wersji Snow Edition, czyli w kolorze śnieżnobiałym. Jedną z ostatnich rzeczy wartych wspomnienia są gniazda wejścia/wyjścia, które znajdziemy na boku obudowy. Poza standardowym włącznikiem zasilania oraz duetem audio mini-jack 3,5 mm znajdą się również po dwa porty USB 3.0 jak i 2.0. Obudowa powinna trafić do sprzedaży wkrótce a jej cena wynosi około 85 funtów co po przeliczeniu po aktualnym kursie daje nam ok. 500 zł. Czy to dużo, czy to mało oceńcie sami.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9