NVIDIA GeForce Now wychodzi z fazy beta razem z nową ofertą
Od 4 lutego 2020 usługa strumieniowania gier GeForce Now opuszcza fazę beta i staje się dostępna dla wszystkich, także na terenie Polski. Zgodnie z zapowiedzią marki NVIDIA, takie posunięcie sprawi, że gry komputerowe staną się dostępne dla jeszcze większej liczby graczy. "Od dzisiaj koniec z listą osób oczekujących na zapisanie się do usługi. Wprowadzono również dwa plany taryfowe, w tym jeden bezpłatny" - czytamy w oficjalnej informacji od Zielonych. Choć na pierwszy rzut oka, streaming gier kojarzy się być może negatywnie, bo z raczkującą (raczej nieporadnie) usługą Google Stadia, to usługa NVIDII ma bezsprzecznie przynajmniej jedną przewagę: nie bazuje bowiem na zamkniętym ekosystemie własnego sklepu.
Od 4 lutego 2020 usługa strumieniowania gier GeForce Now opuszcza fazę beta i staje się dostępna dla wszystkich, także na terenie Polski. Pojawiły się też nowe plany cenowe.
Matrox D1450 i D1480 - nowe karty oparte o układy NVIDIA Quadro
GeForce NOW umożliwia przesyłanie strumieniowanej rozgrywki generowanej w chmurze przez karty graficzne NVIDIA. Gry można uruchamiać z niemal dowolnego komputera PC, Maca, telewizora (z podłączonym urządzeniem SHIELD) oraz telefonu lub tabletu z systemem Android. To jak instalacja w urządzeniu karty graficznej GeForce, czyli upgrade własnego sprzętu do komputera dedykowanego graniu w chmurze. Dodatkowo jest to „maszyna” do gier, w której nie musimy martwić się o wydajność komponentów, ani dbać o jakiekolwiek aktualizacje. Instalacja dodatków do gier, łatek i najnowszych sterowników Game Ready dokonuje się bezpośrednio na serwerach usługi GeForce NOW, zatem gracz może się skupić wyłącznie na samej rozgrywce.
Nintendo Switch Pro może używać architektury NVIDIA Volta
GeForce NOW jest jednak przede wszystkim otwartą platformą, która pozwala użytkownikom „przynosić własne gry” z najważniejszych sklepów cyfrowych jak Steam, Uplay czy Epic. Obecnie są to już setki gier, które można od ręki uruchamiać w usłudze (lista dostępna w wyszukiwarce - KLIK), a kolejne są dodawane co tydzień. W przypadku starszych gier (ponad 1000 tytułów), które nie są już teraz tak popularne jak kiedyś, istnieje możliwość uruchamiania ich przy użyciu jednosesyjnych instalacji. W informacji od NVIDII czytamy jeszcze, że prace nad usługą GeForce NOW trwały całą dekadę, a dopracowanie jej działania podczas otwartych testów beta przez ostatnie dwa lata pozwoliło stworzyć najlepszą platformę gier PC w chmurze: Każda milisekunda procesu została zoptymalizowana w celu zmniejszenia opóźnień, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, do poziomu w którym są one nieistotne dla większości graczy.
Test AMD Radeon RX 5500 XT vs NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER
Z platformy GeForce NOW można skorzystać w dwojaki sposób: Całkowicie bezpłatnie lub wykupując członkostwo w pakiecie Founders. Bezpłatny plan oferuje użytkownikom standardowy dostęp do serwerów i jednogodzinnych sesji. Pakiet Founders zapewnia z kolei priorytetowy dostęp do serwerów i sesji trwających sześć godzin. Umożliwia również uruchamianie gier z włączonymi efektami RTX (ray tracing):
- Pakiet Founders obejmuje 90-dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie miesięczny abonament (gwarancja ceny przez kolejne 12 miesięcy) będzie wynosił 25 zł. Z pakietu Founders można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet po 90 dniach bezpłatnego okresu próbnego.Użytkownicy pakietu otrzymują możliwość gry z efektami RTX w takich tytułach jak Wolfenstein: Youngblood czy Metro Exodus.
- Oba plany taryfowe nie wprowadzają limitu liczby sesji, zatem po zakończeniu jednej można natychmiast rozpocząć kolejną. Oferują także streaming w jakości 1080p i 60 kl./s.
Konto w NVIDIA GeForce Now można założyć klikając TUTAJ.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4