System Windows RT bez trybu pulpitowego? Modern UI górą...
Firma Microsoft w chwili obecnej pracuje głównie nad swoim nowym systemem operacyjnym Windows 9, jednak zespoły deweloperskie zajmują się także obecnymi produktami, które w dalszym ciągu potrzebują rozwoju. Oprogramowanie o nazwie Windows RT to specyficzny produkt przeznaczony tylko i wyłącznie dla urządzeń korzystających z architektury ARM - tablety posiadające standardowe procesory x86 bez problemu radzą sobie z obsługa Windowsa 8.1, także popularność wspomnianej wersji RT w dalszym ciągu jest znikoma. Microsoft postanowił jednak nie porzucać swojego ARMowego systemu i według najnowszych informacji przygotowuje bardzo ważne zmiany w funkcjonowaniu tego oprogramowania. O czym mowa?
Czyżby początek końca trybu pulpitowego na tabletach z Windowsem?
Już niedługo Windows RT ma zostać okrojony o tzw. tryb pulpitowy dostępny w każdym Windowsie od wersji 8 - w chwili obecnej system dla tabletów posiada zarówno Modern UI, jak i wspomniany przed chwilą pulpit. Nie ma wątpliwości, że tryb pulpitowy nie jest tak wygodny na tabletach jak Ekran Startowy przystosowany do technologii dotykowych, a ilość aplikacji dostępnych w wydaniu standardowych okienek nie jest powalająca w przypadku architektury ARM.
Microsoft chce prawdopodobnie całkowicie odejść od trybu pulpitowego w mobilnych Windowsach dla tabletów, a zmiany w wersji RT są do tego najlepszą drogą. Jakie aplikacje są obecnie obsługiwane przez pulpit w opisywanym systemie? Osobiście nie posiadam żadnego tabletu z takim oprogramowaniem, ale wierząc źródłom w okienkach znajdziemy tylko pakiet Microsoft Office, przeglądarkę internet Explorer oraz Eksplorator Plików.
Źródło: Myce
Powiązane publikacje

Google Labs wprowadza eksperymentalne narzędzia AI do nauki języków obcych z wykorzystaniem modelu Gemini
5
Meta AI rzuca wyzwanie ChatGPT. Nowa aplikacja z funkcją Discover Feed jest już dostępna na Androida i iOS
17
Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
30
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
24