Pendrive Patriot Supersonic Xpress USB 3.0
Patriot w tym tygodniu wypuszcza na rynek nową serię przenośnych pamięci flash Supersonic Xpress. Rodzina pendrive'ów współpracuje z najnowszym standardem USB 3.0. Produkty marki Patriot charakteryzuje się dwu-kanałowym kontrolerem pamięci oraz prędkościami 60 MB/s (odczyt) / 25 MB/s (zapis) dla modelu o pojemności 32 GB i 50 MB/s (odczyt) / 20 MB/s (zapis) dla wersji 8 GB i 16 GB. Producent chwali swój produkt mówiąc, iż zachował równowagę między wysoką wydajnością i przenośnym charakterem swojego urządzenia. Nowe pamięci nie posiadają zatyczki przez co używanie takiego pendrive'a jest mniej kłopotliwe. Urządzenie przeznaczone jest pod USB 3.0, aczkolwiek nie ma najmniejszych problemów z wsteczną kompatybilnością z USB w wersji 2.0. Urządzenia Patriot Supersonic Xpress charakteryzują się wymiarami 0.94 x 5.53 x 2 cm i objęte są dwu-letnią gwarancją producenta.
Ceny pamięci rozciągają się od 25 dolarów za wersję o pojemności 8 GB, poprzez 38 dolarów za urządzenie 16 GB po 55 dolarów przy 32 GB pojemności. Nowe pendrive'y Patriot Supersonic Xpress USB 3.0 pojawią się na półkach sklepowych w ciągu najbliższych dni.
Źródło: TechConnect
Powiązane publikacje

SSD PCIe 5.0 pozostaną standardem na najbliższe pięć lat. PCIe 6.0 jest zbyt kosztowne dla rynku konsumenckiego
50
Seagate 4 TB NVMe Expansion Card - oto pamięć dla konsol Xbox. W jej cenie kupisz... model Series S i kilka gier
11
SK hynix prezentuje 321-warstwowe moduły UFS 4.1. Powinny idealnie pasować do przyszłych ultracienkich smartfonów
10
Crucial T710 i X10 na Computex 2025. Rekordowe prędkości 14,9 GB/s i 276-warstwowy NAND dla graczy, twórców oraz aplikacji AI
18