Cooler Master Q300L i Q300P - Maluchy z ruchomym panelem I/O
Jakie są największe bolączki w świecie obudów komputerowych? Czytając komentarze na PurePC pewne wady wytykane są dość regularnie. Mowa o słabej cyrkulacji powietrza, zbyt dużych rozmiarach samych obudów, braku miejsca na urządzenia 5,25 cala jak i nieintuicyjnym ułożeniu panelu I/O. Cooler Master postanowił odpowiedzieć przynajmniej na kilka tych zarzutów. MasterBox Q300L i Q300P to małe obudowy z akrylowymi oknami, w których zestaw złącz został umieszczony na panelu bocznym i można go zamontować na dole, górze bądź środku obudowy. Model Q300L stawia na kompaktowe wymiary i przewiewność, zaś Q300P jest nieco większy i z podświetleniem typu RGB LED.
Obudowy od Cooler Mastera zadebiutują w Polsce już w kwietniu. Ich ceny będą wynosić około 165 złotych za Q300L i 290 złotych za Q300P.
Test futurystycznej obudowy Cooler Master MasterCase Maker 5t
Cooler Master MasterBox Q300L to obudowa o wymiarach 387 x 230 x 378 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów, która wykonana została ze stali i tworzyw sztucznych. W środku zamontujemy płyty główne w standardzie Micro ATX oraz Mini ITX, a prócz tego chłodzenia procesora o wysokości do 157 milimetrów i karty graficzne o długości do 360 milimetrów. Nośniki danych muszą zadowolić się jedną zatoką 3,5" oraz dwiema 2,5", dla przewodów przewidziano do 28 milimetrów za tacką pod płyty główne. W przypadku wentylatorów zmieścimy tu sześć jednostek - dwie 140- lub 120-milimetrowe z przodu, dwie mniejsze na górze i po jednej na dole oraz z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy jedno 120-milimetrowe "śmigło". Modularny Panel I/O gości zaś dwa USB 3.1 Gen 1, porty audio oraz przycisk Power i Reset.
Test obudowy Fractal Design Meshify C Mini - Mały, ale wariat!
Cooler Master MasterBox Q300P to pod względem specyfikacji dokładnie ta sama obudowa, w której zmiany dotknęły części zewnętrznej. Tym razem więc mowa o nieco większych wymiarach w postaci 450 x 230 x 450 milimetrów. Chociaż góra i przód konstrukcji są zdecydowanie mniej przewiewne, to nadal zmieścimy tutaj do sześciu wentylatorów. Fabrycznie jednak producent montuje nie jedną, a trzy 120-milimetrowe jednostki. Z czego dwie z nich z podświetleniem RGB LED. Obudowy od Cooler Mastera zadebiutują w Polsce już w kwietniu. Ich ceny będą wynosić około 165 złotych za model Q300L i 290 złotych za Q300P. I chociaż możliwość zmiany położenia panelu I/O cieszy, to tanio nie jest. Zwłaszcza, że otrzymujemy akrylowe okno, brakuje gumowych przelotek w otworach na przewody, piwnicy, a śledzie wyglądają na wyłamywane!
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9