Lian Li O11 Dynamic EVO - Prawdziwie modularna obudowa z ruchowym wnętrzem oraz całym zatrzęsieniem dodatków
W sklepach można znaleźć dziesiątki obudów komputerowych od różnych producentów - nawet podczas pandemii COVID-19 i problemów z transportem morskim. Aczkolwiek nie wszystkie z nich są warte uwagi. Jednak konstrukcje od konkretnych firm można kupować niemal w ciemno, bowiem są gwarancją dobrej jakości. Jednym z takich producentów jest Lian Li. A tak się składa, że Tajwańczycy wypuścili nową konstrukcję, która powstała we współpracy ze znanym overclockerem Romanem “der8auer” Hartungiem. Mowa o modelu Lian Li O11 Dynamic EVO, którego wnętrze można odwrócić o 180°, front wymienić ze szklanego na meshowy, kartę graficzną zamontować w trzech różnych miejscach, a panel I/O jest ruchomy.
Ceny Lian Li O11 Dynamic EVO będą zaczynać się od 739 złotych. Obudowa powinna trafić do sklepów w Europie w drugiej połowie stycznia 2022.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na listopad 2021
Lian Li O11 Dynamic EVO to obudowa o wymiarach 459 x 285 x 465 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 13,2 kilograma. Wykonana została z aluminium o grubości 4 milimetrów, stali o grubości 1 milimetra oraz tafli hartowanego szkła o grubości 4 milimetrów. Wnętrze przygotowane zostało z myślą o płytach głównych typu E-ATX, ATX, Micro ATX lub Mini ITX; wieżowych chłodzeniach procesora o wysokości do 167 milimetrów; kartach graficznych o długości do 422 milimetrów oraz zasilaczach o długości 220 milimetrów. Kartę graficzną można zamontować klasycznie, pionowo na dwóch różnych wysokościach oraz na panelu bocznym. Dla nośników danych przewidziano do sześciu miejsc 3,5" lub czternastu 2,5".
Test Lian Li O11 Dynamic Mini - Mała obudowa ATX czy może duża ITX? Z całą pewnością stworzona z myślą o chłodzeniu wodnym!
Panel I/O podzielony jest na dwie części, domyślnie znajduje się z przodu, na samym dole obudowy gdzie znajdziemy dwa USB 3.2 Gen 1 typu A, jedno USB 3.2 Gen 2 typu C i jedno złącze audio oraz na froncie, bliżej bocznej krawędzi - przyciski Power, Reset i od kontroli podświetlenia RGB LED. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by złącza USB przenieść na lewy lub prawy bok albo po dokupieniu panelu - na górę obudowy. Istnieje też możliwość dołożenia większej ilości portów USB. Obudowa Lian Li O11 Dynamic EVO dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych - czarna, biała i szara, a wszystkie mają pojawić się w sklepach w Europie w drugiej połowie stycznia 2022. Sugerowane ceny prezentują się następująco:
- Lian Li O11 Dynamic EVO (Czarna) - 159 euro, czyli około 739 złotych
- Lian Li O11 Dynamic EVO (Biała) - 169 euro, czyli około 785 złotych
- Lian Li O11 Dynamic EVO (Szara) - 169 euro, czyli około 785 złotych
- Zestaw do montażu pionowego + Riser PCIe 4.0 - 69 euro, czyli około 319 złotych
- Zestaw do montażu bocznego + Riser PCIe 4.0 - 89 euro, czyli około 415 złotych
- Dodatkowy zestaw złącz USB - 19 euro, czyli około 89 złotych
- Panel do montażu I/O na topie - 15 euro, czyli około 69 złotych
- Meshowy panel przedni - 20 euro, czyli około 95 złotych
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9