Instagram z funkcją przeciw nękaniu i nową archiwizacją Stories
To, czy hejt i nękanie ma dziś miejsce częściej niż kiedykolwiek wcześniej, trudno tak naprawdę rzetelnie ocenić. Między innymi dlatego, że kiedyś ludzie rzucali się obelgami zza płotu, nie zaś w świetle reflektorów czy przy użyciu Internetu, a więc wszelkie formy nienawiści nie były po prostu dokumentowane. Jakby nie było, cywilizacja wydaje się robić się coraz bardziej delikatna, żeby nie powiedzieć "miękka", i przejawy nękania uderzają w prześladowanych z większą niż kiedykolwiek siłą, prowadząc do chorób czy nawet samobójstw. Z takiego stanu rzeczy, oraz ze zwiększającej się liczby targnięć na życie nastolatków, zdają sobie sprawę także właściciele portali społecznościowych i najwyraźniej chcą temu zaradzić. Czy to w imię większego dobra, czy też po prostu aby nie tracić kolejnych młodych użytkowników, to już kwestia drugorzędna (wybaczcie mocno czarny humor). Jednym z takich portali jest Instagram.
Instagram z okazji swoich 10. urodzin wprowadza do aplikacji kilka zmian. Pierwsza ma na celu wyeliminowanie mowy nienawiści, druga to nowa archiwizacja tzw. Instagram Stories.
Psychologia Facebooka: Jaki wpływ ma na nasze życie social media
Należący obecnie do Facebooka Instagram obchodzi właśnie 10. urodziny. W związku z tym celebruje je wprowadzając do apki kilka nowych funkcji. Najważniejszą zmianą ma być narzędzie zapobiegające zastraszaniu w wiadomościach prywatnych i komentarzach, ale także łatwiejszy sposób uzyskania dostępu do archiwum z nagraniami i zdjęciami. Nowości testowane są właśnie w anglojęzycznej wersji aplikacji i nie wiadomo kiedy, i w ogóle czy trafią ostatecznie także do polskich użytkowników. Zacznijmy od "narzędzia anty-nękającego". Jak ono działa? Po pierwsze negatywne komentarze pod postami, jeśli tylko są podobne do innych, które zostały już zaraportowane do usunięcia, będą automatycznie ukrywane, choć nie usuwane.
Google Stadia: Streaming gier skazany na sukces czy może porażkę?
Słowo "podobne" daje do zrozumienia, że ukrywaniem takich niechcianych, wulgarnych komentarzy zajmą się algorytmy sztucznej inteligencji. Instagram pozostawi więc możliwość wyświetlenia tych wypowiedzi, jednak autorzy ukrywanych treści będą upominani i zachęcani, aby zastanowić się dwa razy przed opublikowaniem podobnego komentarza w przyszłości. Podobne ostrzeżenia mają pojawiać się w momencie, gdy zechcemy wysłać coś niestosownego w wiadomości prywatnej. Jeśli kilka takich ostrzeżeń zostanie zignorowanych, Instagram będzie w stanie zablokować nasze konto, o czym oczywiście również zostaniemy poinformowani.
Dlaczego gdyby życie było grą, byłaby to najgorsza gra na świecie?
Instagram wprowadzi też widok kalendarza i ekran mapy, aby umożliwić łatwiejsze przeglądanie historii nagrań wideo czy zdjęć Stories, a więc według daty czy lokalizacji. Co może być ważne to fakt, że owo narzędzie jest zupełnie wewnętrznym interfejsem, dzięki któremu tylko właściciel konta będzie mógł zobaczyć historię tego w jakich miejscach bywał i gdzie się przemieszczał w trakcie ostatnich trzech lat. Trzech lat, a więc tyle ile Instagram (oficjalnie) przechowuje nasze dane pochodzące właśnie ze Stories. Opcja będzie dostępna w menu Archiwum.
Powiązane publikacje

StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
13
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
4
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
10
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124