In Win 915 - Obudowa Full Tower z ruchomym topem
W ostatnich latach świat komputerów, w przeciwieństwie do rynku smartfonów, kroczył w kierunku miniaturyzacji. Miejsce płyt ATX coraz chętniej zajmują Micro ATX, obudowy się kurczą i rezygnują z miejsca na urządzenia 5,25", spore dyski talerzowe zastępowane są przez SSD 2,5" lub jeszcze mniejsze ze złączem M.2... Nawet karty graficzne ze względu na wyższą sprawność energetyczną wyposażane są w nieco mniejsze układy chłodzenia. Jedna z tajwańskich marek stwierdziła jednak, że na rynku jest jeszcze miejsce na zabawki dla dużych chłopców. Mowa o dwukomorowej, przeszklonej i kolorowo podświetlonej propozycji od In Win. Dodatkowo cechą szczególną modelu 915 jest wysuwana górna część konstrukcji.
Obudowa In Win 915 powinna niedługo trafić do sklepów. I mimo iż cena nie została zdradzona, to tanio niestety zdecydowanie nie będzie.
Test obudowy In Win 303 - Śnieżny czołg przetestowany w boju
In Win 915 to dwukomorowa obudowa typu Full Tower, której wymiary wynoszą 570 x 230 x 645 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów przy wadze rzędu 16,4 kilograma. W środku zmieścimy płyty główne w standardzie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. Prócz tego wejdą chłodzenia procesora o wysokości 164 milimetrów i karty graficzne o długości do 410 milimetrów. Nie zabrakło też zatok dla czterech dysków 3,5 cala oraz dziewięciu 2,5 cala. Panel I/O wyposażono w RGB LED, jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, dwa USB 3.1 Gen 1 typu A, porty audio oraz przełączniki od ruchomego topu i kolorowego podświetlenia.
Test Corsair Obsidian 1000D - Obudowa w rozmiarze XXL
W obudowie In Win 915 zamontujemy do trzech wentylatorów 140- lub 120-milimetrowych na froncie, identyczny zestaw na górze, dwa 140- lub 120-milimetrowe jednostki na dole oraz jedna mniejsza z tyłu. Nie zabrakło tutaj rozbudowanych, magnetycznych filtrów. Osobiście jednak uważam, że możliwości wentylacji będą dość nikłe. Nie tylko zabudowano front, ale również tył konstrukcji. Na górze zaś mamy hartowane szkło, a otwory po wysunięciu topu są niewielkie. Obudowa powinna trafić do sklepów już niedługo, ale jej cena nie została zdradzona. Biorąc jednak pod uwagę innych przedstawicieli serii In Win 9xx liczyć się trzeba z wydatkiem grubo ponad 1000 złotych. Co prawda jakość i wygląd kosztują, ale czy tym razem warto tyle płacić?
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9