Corsair 2000D - nowa seria obudów Mini-ITX o formacie SFF. Zaoferuje sporo opcji chłodzenia oraz przewiewną siatkę
Przedsiębiorstwo Corsair Components wprowadziło właśnie do sprzedaży nową serię obudów komputerowych. Zarówno 2000D Airflow, jak i 2000D RGB Airflow to konstrukcje mini-ITX, które mimo swoich dość niewielkich rozmiarów są w stanie pomieścić w sobie kartę graficzną o długości 365 mm oraz zajmującej maksymalnie trzy sloty. Obudowy projektowano z myślą o dobrym systemie chłodzenia. Spotkamy się tu także ze zdejmowanymi panelami z siatki metalowej.
Corsair zaprezentował nową serię obudów komputerowych w rozmiarze mini-ITX - 2000D Airflow, a także 2000D RGB Airflow. Obie stawiają na wydajność pod względem chłodzenia komponentów, a także oferują sporo miejsca na dodatkowe dyski SSD czy kartę graficzną.
Chieftec SCORPION 3, SCORPION 4 oraz STALLION II i STALLION III - producent zapowiada odświeżenie modeli obudów PC
Seria 2000D podzielona jest obecnie na dwa wspomniane we wstępie modele. Różnica pomiędzy nimi występuje jedynie w zastosowanych fabrycznie podświetlanych trzech wentylatorach Corsair AF120 RGB SLIM (także dostępne w sprzedaży) w wersji 2000D RGB Airflow. Pomimo kompaktowych wymiarów (200 x 260 x 458 mm) obudowy są w stanie pomieścić osiem wentylatorów o wielkości 120 mm lub dwa 140 mm. Znajdzie się w nich miejsce także na trzy 2,5-calowe dyski SSD. Konstrukcja wyróżnia się dość na tle innych, możemy bowiem zdjąć stalowe panele ze wszystkich czterech stron, jak również z góry. Jako że Corsair postawił na wydajny system chłodzenia, obudowy są w stanie pomieścić sporą ilość różnych układów chłodzenia AIO (360 mm z boku lub 240 mm z tyłu), choć w dużej mierze będzie to zależne od tego, czy nasza karta graficzna zajmuje więcej niż jeden slot.
Thermaltake CTE C750 - przewiewna obudowa Full Tower o niespotykanym ułożeniu podzespołów pod kątem 90 stopni
W dolnej części na przodzie każdego modelu znajdziemy przycisk zasilania oraz możliwość podłączenia (dzięki panelowi I/O) złącza USB 3.2 Gen 2 typu C, dwóch USB 3.0 typu A oraz zintegrowanego gniazdo audio i mikrofonowego - Jack 3,5 mm. Dostępny jest także przycisk reset. Dodatkowo dzięki dostępnemu oprogramowaniu będziemy mogli skonfigurować podświetlenie każdego wentylatora z osobna. Jeśli chodzi o zasilacze, to zmieszczą się tu te w rozmiarach SFX oraz SFX-L (do 130 mm długości). Obudowy dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Modele z fabrycznie zamontowanymi wentylatorami wyceniono na 769 zł, z kolei te, które są ich pozbawione, kosztują 569 zł. Na stronie producenta jest chwilowy brak produktów, jednak powinno się to szybko zmienić.
Powiązane publikacje

Lian Li zapowiada premiery nowych obudów PC i serię wentylatorów UNI FAN z wyświetlaczami LCD na targach Computex
34
Fractal Design Terra - nietypowa jadeitowa obudowa komputerowa dla osób ceniących sobie minimalizm
61
Cooler Master zaprezentował swoje nowości na targach Computex 2023. Nawiązano też współpracę z producentem gry Street Fighter 6
1
Sharkoon Rebel C50 - modułowa obudowa ATX w wersji z dookólną siatką i sporymi możliwościami personalizacji
5