Winamp wchodzi w NFT. Kultowa skórka z 1997 roku trafi do sprzedaży jako niewymienny token kryptograficzny
W kwietniu 1997 roku zadebiutowała pierwsza wersja znanego i cenionego przez lata odtwarzacza multimedialnego Winamp. Aplikacja opracowana przez Nullsoft zapadła w pamięć milionom użytkowników, którzy podczas uruchamiania programu mieli dane usłyszeć komunikat „it really whips the llama's”. Twórcy pozwalali na tworzenie specjalnych skórek, które w zmyślny sposób modyfikowały wygląd interfejsu. Choć lata świetności Winamp ma już dawno za sobą, aktualni właściciele postanowili skorzystać z dawnej popularności programu. Firma będzie sprzedawać własny, niewymienny token powiązany z oryginalnym motywem graficznym odtwarzacza z 1997 roku. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Winamp zaoferuje NFT z kultową skórką pamiętającą 1997 rok. Cena niewymiennego tokena wyniesie 0,08 ETH, czyli blisko 950 złotych. Specjalna aukcja zostanie uruchomiona za kilka tygodni.
Test Razer Kraken V3 Hypersense - Co potrafią słuchawki dla graczy z THX Spatial Audio i haptycznym feedbackiem
Winamp zachęca twórców do przesyłania własnych prac opartych na charakterystycznej skórce. Wybrane osoby otrzymają 20% z dochodu każdego sprzedanego obrazu bazującego na NFT. Dodatkowo artyści otrzymają tantiem w wysokości 10% kwoty, którą ustali sam sprzedawca. Osoby, które kupią token powiązany ze skórką z 1997 roku, będą mogły wykorzystywać go poprzez kopiowanie, powielanie i wyświetlanie. Nie będą natomiast właścicielami praw autorskich. Zyski zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Pieniądze trafią między innymi do Music Fund.
Jakie marki słuchawek dousznych i nausznych wybieramy najchętniej? Analiza preferencji w dobie home office
NFT, niewymienialny, cyfrowy token kryptograficzny oparty na blockchain zyskuje na popularności. Rozwiązaniem interesują się przeróżne branże, w tym segment growy. Nic więc dziwnego w tym, że większość firm chce skorzystać na fali popularności opisywanego rozwiązania. Nie inaczej wygląda sprawa z Winampem. W oczekiwaniu na sprzedaż za pośrednictwem OpenSea (16-22 maja), warto odwiedzić muzeum skórek do kultowego odtwarzacza. Uświadczymy tutaj zarówno standardowe motywy, jak i prace oparte na filmie Forrest Gump, Jasiu Fasoli, Mario Bross czy Dexterze.
Powiązane publikacje

Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
0
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
23
Microsoft Recall oraz Click to Do trafiły do zapoznawczej aktualizacji Windowsa 11 dla komputerów Copilot+ AI
17
Dystrybucja OpenMandriva Lx 6.0 Rock już dostępna. Stabilna odsłona z KDE Plasma 6, która oferuje jądro Linux 6.15
28