Usługa Disney Plus będzie zawierać całą kolekcję filmów tej firmy
Zapowiedziany przez Disneya serwis VoD, Disney Plus, będzie mieć premierę pod koniec 2019 roku. Prezes firmy, Bob Iger przekazał, że usługa konkurująca m.in. z Netfliksem będzie zawierać dostęp do całej kolekcji filmowej Disneya, zarówno patrząc na klasyczne produkcje z dwudziestolecia międzywojennego, jak i nowoczesne hity pokroju filmów studia Pixar czy Marvel. Przeniesienie kolekcji do nowego miejsca oznacza koniec funkcjonowania systemu „skarbca” opracowanego przez firmę Disney, który umożliwiał jedynie krótkotrwałą dostępność niektórych animowanych filmów tego koncernu w sklepach, ograniczając przesyt rynku i podnosząc wartość nośników je zawierających.
Wiele klasycznych produkcji Disneya, takich jak „Śpiąca Królewna”, „Aladyn” i „Kopciuszek”, nie da się wypożyczyć lub kupić na Amazonie, ani żadnym innym serwisie wideo,
Zdaniem Igera, platforma będzie z czasem uzupełniana o kolejne produkcje, co zapewni dobre zaplecze dla klientów zainteresowanych zakupem subskrypcji. Przedsiębiorstwo zamierza skupiać się na produkcji nowych filmów, które będą zarezerwowane tylko dla Disney Plus, co jest odpowiedzią na serię Netflix Originals ekskluzywną dla tytułowej usługi streamingowej. Nowy serwis VoD Disneya pozwoli odtworzyć wszystkie 57 filmów fabularnych wyprodukowanych przez Walt Disney Animation Studios, a także produkcje marek Star Wars i Marvel.
Netflix co miesiąc traci 192 mln dolarów przez wyłudzaczy haseł
Klasyczne filmy Disneya są dziś trudne do odnalezienia, czego świadomość ma m.in. prezes firmy. W oczekiwaniu na start własnej usługi Disney zamierza usunąć z biblioteki Netfliksa swoje produkcje, w tym tytuły, za które odpowiedzialne jest m.in. studio Pixar. Wiele klasycznych produkcji Disneya, takich jak „Śpiąca Królewna”, „Aladyn” i „Kopciuszek”, nie da się wypożyczyć lub kupić na Amazonie, ani żadnym innym serwisie wideo, takim jak m.in. iTunes. Nisza, którą zapełni Disney Plus, jest idealnym dowodem na to, że jedna firma może stworzyć na tyle silny popyt, aby otworzyć usługę konkurencyjną dla najsilniejszych graczy na rynku.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4