Oppo MeshTalk: Darmowa komunikacja bez sieci, jak Walkie-Talkie
Marka OPPO zaprezentowała zupełnie nową technologię komunikacji zdecentralizowanej MeshTalk. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na wymianę wiadomości tekstowych, komunikatów głosowych czy też nawiązywanie połączeń pomiędzy urządzeniami OPPO znajdującymi się od siebie w odległości do 3 km. Wszystko to bez potrzeby korzystania z sieci komórkowej, Wi-Fi czy funkcji Bluetooth. OPPO MeshTalk umożliwia wzajemne połączenie wielu urządzeń za pomocą sieci ad hoc LAN, zapewniając przekazywanie sygnału na większe odległości, a także dostęp do takich funkcji jak np. grupowy czat. By rozpocząć taką komunikację, wystarczy że w zasięgu sygnału znajdą się co najmniej dwa urządzenia OPPO.
OPPO MeshTalk zapewni wysyłanie wiadomości tekstowych i połączenia poza siecią komórkową, WiFi i Bluetooth. Ale tylko między dwoma urządzeniami marki OPPO.
Zmodyfikowany przez OPPO chipset odpowiedzialny za komunikację, pozwala cieszyć się połączeniami i rozmowami przy niższym zużyciu energii, a przy większym dystansie. MeshTalk to innowacyjne rozwiązanie dla smartfonów, które zapewnia użytkownikom lepszą ochronę prywatności. Świetnie sprawdzi się jako wszechstronna aplikacja działająca w ekstremalnych warunkach czy w sytuacjach awaryjnych. W wielkim skrócie - MeshTalk zapewni wysyłanie wiadomości tekstowych i połączenia poza siecią komórkową, WiFi i Bluetooth.
Marka OPPO twierdzi, że obecnie największa zarejestrowana odległość oferująca możliwości MeshTalk na otwartej przestrzeni to 3000 metrów. Podobny wynik udało się także osiągnąć w zabudowanej przestrzeni miejskiej. Kiedy pojawią się pierwsze smartfony ze wspomnianą technologią? Tego chiński producent jeszcze nie wyjawił. Możemy być jednak raczej pewni, że modele z MeshTalk pojawią się także w naszym kraju, gdzie OPPO powoli coraz bardziej się rozgaszcza, mimo iż do Polski zawitał zaledwie w tym roku.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4