Spigen szykuje etui, które naładuje smartfona bez ładowarki
Mimo wszystkich swoich zalet smartfony posiadają jedną, bardzo poważną wadę: czas pracy na baterii. W porównaniu z komórkami sprzed dekady jest on zdecydowanie krótszy co dla wielu osób okazuje się być poważnym problemem. Wiele firm pracuje nad tym by go rozwiązać, jednak oferowane dotychczas recepty sprowadzają się nie tyle do tego by telefon jak najdłużej wytrzymał na jednym ładowaniu, co by sam proces ładowania przebiegał sprawnie i był jak najmniej uciążliwy. Z tego względu rozwinął się szereg technologii szybkiego ładowania i ładowania bezprzewodowego, jednak nadal nie rozwiązują one głównego problemu - uzależnienia od gniazdka elektrycznego. To może się jednak niedługo zmienić za sprawą prototypu etui umożliwiającego prawdziwie bezprzewodowe ładowanie, który firma Spigen przygotowała wspólnie ze startupem Ossia.
Etui Spigen Forever Sleeve ma umożliwić w pełni bezprzewodowe ładowanie różnych smartfonów... ale dopiero w 2020 roku.
Chińczycy znaleźli sposób na produkcję nowego rodzaju baterii
Prototyp rewolucyjnego etui zaprezentowany został podczas targów CES 2019 w Las Vegas, gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Urządzenie, które ochrzczono nazwą Forever Sleeve, wykorzystuje opracowany przez firmę Ossia system Cota umożliwiający bezprzewodowe ładowanie urządzeń, jednak w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań pokroju standardu Qi, nie wymaga wykorzystania żadnej ładowarki, stacji dokującej czy adaptera. Mówiąc bardziej obrazowo, możemy naładować naszego smartfona nawet wtedy, kiedy znajduje się w naszej kieszeni. Całość przywodzi na myśl korzystanie z technologii Wi-Fi.
Akumulatory litowo-polimerowe standardem w laptopach w 2019
Korzyści płynące z oferowanego przez Spigen i Ossia rozwiązania nasuwają się same. Niestety ma ono także pewną wadę - efektywność. Nowa technologia nie pozwala póki co dostarczyć dość energii by naładować np. laptopa, a maksimum możliwości są dla niej obecnie akumulatory smartfonów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona w pełni funkcjonalna i już niedługo powinna trafić na rynek. Wyposażone w nią etui Spigena mają trafić do sprzedaży już na początku 2020 roku, a przy pomyślnych wiatrach nawet wcześniej - tak w każdym razie twierdzą przedstawiciele firmy Ossia. Tak czy inaczej zapowiada się duży przełom, na który warto czekać.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4