SilentiumPC Regnum RG2 TG - obudowa z hartowanym szkłem
Pierwotnie hartowane szkło było materiałem zarezerwowanym dla obudów komputerowych klasy premium, a zwykli plebejusze musi się zadowolić brakiem okna lub brzydszą, mniej trwałą wersją wykonaną z pleksiglasu. Jednak całkiem szybko okazało się, że panele da się uprościć i wcale nie są takie drogie w produkcji, jak nam wmawiano. W efekcie coraz więcej producentów zaczęło oferować szklane okna, a mowa nawet o najbardziej budżetowych konstrukcjach. Tak jest i tym razem, gdy polska marka odświeża swoją ofertę. Naprawdę przystępny cenowo model SilentiumPC Regnum RG2 z przewiewnym frontem doczekał się wreszcie długo wyczekiwanej wersji z oknem wykonanym z hartowanego szkła.
SilentiumPC Regnum RG2 TG wyceniono na 165 złotych
SilentiumPC Regnum RG4T - Tania obudowa ze szklanym bokiem
SilentiumPC Regnum RG2 TG to dwukomorowa obudowa Mid Tower o wymiarach 447 x 199 x 450 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 6 kilogramów. Wykonana została ze stali SECC, tworzyw sztucznych oraz hartowanego szkła. W środku zamontujemy płyty główne w formacie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. Prócz tego wejdą chłodzenia procesora o wysokości do 159 milimetrów oraz karty graficzne o długości 390 milimetrów. Na nośniki danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala i dwa miejsca 2,5 cala. Fani urządzeń w standardzie 5,25 cala mogą być zadowoleni, bowiem mają do dyspozycji jedną tego typu zatokę.
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W - Premierowy test zasilacza
Na panelu I/O umieszczonym na górze frontu znajdziemy dwa USB 3.1 Gen 1, porty audio, przyciski Power i Reset oraz czytnik kart SD oraz microSD. Jeśli chodzi o wentylacje to zamontujemy tutaj do sześciu wentylatorów 120-milimetrowych - trzy z przodu, jeden z tyłu i dwa na osłonie zasilacza. Dwie jednostki SPC Sigma Pro 1200 RPM dostajemy w zestawie. Filtry przeciwkurzowe to podstawowy zestaw - mowa o jednym pod zasilaczem oraz jednym na froncie. SilentiumPC Regnum RG2 TG wyceniono na 165 złotych. Jest to nieco taniej niż w przypadku bezpośredniej, również polskiej konkurencji w postaci MODECOM Oberon Pro Glass.