Samsung Galaxy S6 tylko z autorskim procesorem Exynos 7 Octa
Producenci smartfonów i tabletów korzystają z usług wielu partnerów, bowiem żadna firma nie ma możliwości wyprodukowania takiego urządzenia bez pomocy innych korporacji. Przykładów takiej strategii jest wiele i naprawdę nie trzeba daleko ich szukać - Apple sprzedające swoje smartfony z serii iPhone musi cały czas zamawiać komponenty u Samsunga, który jest teoretycznie ich największym wrogiem. Skupmy się teraz na jednostkach SoC stanowiących serce każdego przenośnego komputera. W przypadku urządzeń ze średniej i wyższej półki niekwestionowanym liderem sprzedaży jest firma Qualcomm dostarczająca układy z serii Snapdragon. Z usług amerykańskiej korporacji korzysta wielu gigantów, jednak najważniejszym odbiorcą ze względu na liczbę sprzedanych smartfonów wydaje się Samsung - twórca serii Galaxy posiada technologie pozwalające na wytwarzanie własnych procesorów, jednak do tej pory stosowano taktykę tworzenia co najmniej dwóch wersji danego modelu z wyższej półki, z czego jedna posiadała na pokładzie Snapdragona, a druga korzystała z Exynosa.
Ognisty Snapdragon tym razem okazał się zbyt gorący?
Różnice pomiędzy danymi wariantami są widoczne nie tylko w benchmarkach, ale także w czasach pracy na baterii oraz podczas korzystania z systemu (responsywność). Najwydajniejsze procesory Qualcomma słyną także ze zjawiska throttlingu, które skutecznie uprzykrza dłuższe korzystanie z wymagających gier lub aplikacji. Najnowszy model Snapdragon 810 idzie ponoć jeszcze o krok dalej i po prostu się przegrzewa. Według najnowszych informacji z sieci, Samsung nie ograniczy wykorzystania tego procesora do produkcji topowego modelu Galaxy S6, tylko w ogóle zrezygnuje z jego montażu.
Wszystko wskazuje na to, że kolejny flagowiec będzie dostępny w jednym wariancie wyposażonym w jednostkę Exynos 7 Octa, która zapewnia stabilne działanie urządzenia i nie powoduje żadnych problemów. Dlaczego koreański producent wciąż korzysta z usług swojego partnera? Prawdopodobnie chodzi tutaj o moce przerobowe zakładów Samsunga - duża popularność kolejnych modeli z rodziny Galaxy mogłaby spowodować problemy z dostawami urządzeń na niektórych rynkach. Rezygnacja z zamówień na jednostkę Qualcomm Snapdragon 810 może mieć wyraźny wpływ na wyniki finansowe firmy. Samsung jest wciąż największym odbiorcą procesorów mobilnych amerykańskiego przedsiębiorstwa.
Źródło: WCCF Tech
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
22
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10