Obudowa FSP CMT340 - RGB LED i hartowane szkło w jednym
Dwie rzeczy, które sprzedają się zawsze w przypadku sprzętu komputerowego to "dla graczy" i "z podświetleniem RGB LED". FSP, firma znana w Polsce głównie z zasilaczy, postanowiła połączyć obie te cechy w... swojej nowej obudowie. Model FSP CMT340 to niewielka propozycja Mid Tower o prostej i klasycznej bryle, która stawia przede wszystkim na wygląd. Fabrycznie otrzymujemy aż cztery podświetlone wentylatory oraz dwie tafle z hartowanego szkła - z boku i na froncie, wbudowany kontroler RGB LED oraz specjalne wycięcie w piwnicy w celu eksponowania zasilacza bez straszenia plątaniną kabli. Nie zapomniano też o filtrach przeciwkurzowych. Reszta specyfikacji to już klasyka gatunku.
Obudowa FSP CMT340 będzie kosztować w Polsce około 349 złotych.
Test obudowy Corsair Crystal 280X RGB - Mała, ale z potencjałem
FSP CMT340 to obudowa typu Mid Tower o wymiarach 471 x 206 x 368 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 6,2 kilograma. Wykonana została ze stali SPCC, tworzyw sztucznych oraz dwóch paneli z hartowanego szkła. W jej wnętrzu zmieścimy płyty główne w standardzie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX, chłodzenia procesora o wysokości do 160 milimetrów, karty graficzne o długości do 350 milimetrów oraz zasilacze o długości do 170 milimetrów. Zabrakło tu zatok na urządzenia 5,25", a magazyny danych mają po dwa miejsca 3,5" i 2,5".
Chłodzony cieczą zasilacz od FSP trafia do sprzedaży
Panel I/O w FSP CMT340 umieszczono na górze obudowy, gości on dwa USB 3.1 Gen 1, porty audio, diody sygnalizujące oraz włącznik i przycisk od kontroli podświetlenia RGB LED. Pod względem wentylacji znajdziemy tutaj miejsce na trzy wentylatory 120-milimetrowe z przodu, dwa 140- lub 120-milimetrowe na górze oraz jeden mniejszy z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy cztery jednostki z kolorowym podświetleniem. Górny otwór oraz miejsce na zasilacz zabezpieczono przed kurzem specjalnym filtrem. FSP CMT340 lada moment trafi do sklepów z sugerowaną ceną 65 euro (bez VAT), co w Polsce powinno się przełożyć na około 349 złotych. Drogo, biorąc pod uwagę możliwości tej konstrukcji czy pewne rozwiązania jak przycisk Power połączony z kontrolerem RGB czy wątpliwe otwory wentylacyjne z przodu, ze względu na szkło zaraz przy wentylatorach. Cóż, kolorowy gaming nigdy nie był tani...
Powiązane publikacje

Jonsbo TK1 - obudowa mini-tower, która posiada niespotykane i efektowne rozwiązanie ze szkła hartowanego
32
Sharkoon RGB Hex - doposażona obudowa Mid Tower z nietuzinkowym, wypełnionym heksagonami frontem
2
Antec prezentuje nową serię obudów o eleganckiej stylistyce. Modele P20C oraz P20CE przeznaczone są dla graczy
14
Cooler Master TD500 Mesh V2 - premiera odświeżonej i wszechstronnej obudowy z podświetleniem ARGB
3