Microsoft wprowadzi dodatki do Outlooka oraz Office 365
Korporacja z Redmond stara się aktywnie rozwijać nie tylko nadchodzący system Windows 10, ale i usługi działające w chmurze. Użytkownicy poczty Gmail zapewne pamiętają funkcję o nazwie laboratorium, w której znajdowały się przeróżne dodatki do poczty dodające do niej różne, domyślnie niedostępne funkcjonalności. Niestety, po jakimś czasie ta opcja została bardzo zaniedbana przez korporację z Mountain View i pomimo tego, że ta funkcja dalej działa, to nie jest już tak aktywnie wykorzystywana jak dawniej. Firma Microsoft postanowiła stworzyć coś podobnego i wdrożyć do takich produktów jak Office 365 oraz aplikacji Outlook (instalowanej na komputerze i tej działającej w chmurze). Według najnowszych informacji, deweloperzy będą mogli tworzyć własne dodatki, które zwiększa możliwości wyżej wymienionych aplikacji.
Stworzone dodatki będą znajdować się w specjalnym sklepie, do którego będzie miał dostęp każdy zainteresowany i z poziomu którego będzie można je pobierać oraz instalować. Aktualnie żadne dokładne informacje nie są znane, ponieważ nie wiadomo na co pozwoli API przygotowywane dla deweloperów.
Pomysł wydaje się interesujący - ciekawe jak deweloperzy zareagują na możliwość tworzenia dodatków dla produktów Microsoftu.
Funkcja jest jednak bardzo szumnie zapowiadana przez Microsoft - możliwe, że dodatki będą działać na zasadzie małych aplikacji oraz będą dostępne na każdą platformę sprzętową. Dodatkowe informacje mają zostać ujawnione podczas konferencji Microsoft Build, między 29 kwietnia a 1 maja.
Źródło: Microsoft
Powiązane publikacje

Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
22
Microsoft Recall oraz Click to Do trafiły do zapoznawczej aktualizacji Windowsa 11 dla komputerów Copilot+ AI
17
Dystrybucja OpenMandriva Lx 6.0 Rock już dostępna. Stabilna odsłona z KDE Plasma 6, która oferuje jądro Linux 6.15
28
Windows 11 - kwietniowe aktualizacje systemu i zabezpieczeń powodują błędy BSOD, a także problemy z logowaniem
78