Kolink Big Chungus i Quantum - Oryginalne obudowy z RGB LED
Mimo iż RGB LED nie jest niczym nowym to kolorowe światełka nadal stanowią dobry wabik na osoby szukające nowych podzespołów komputerowych. Nic więc dziwnego, że niemal każdy dostępny na rynku producent posiada w swojej ofercie modele z podświetleniem. Mowa nawet o tych, którzy pierwotnie mocno się przed tym bronili, stawiając na zdecydowanie bardziej stonowaną stylistykę. Firmy muszą więc kombinować by wyróżnić się na tle konkurencji. Kolink zdecydował się na wypuszczenie dużej, całkowicie przeszklonej, częściowo otwartej i przechylonej obudowy Big Chungus. Dla osób, które wolą tańsze i bardziej klasyczne konstrukcje zaprezentowany został model Quantum.
Obudowę Kolink Big Chungus wyceniono na około 1015 złotych. Model Kolink Quantum jest już tańszy i kosztuje około 235 złotych.
Test Kolink Inspire K1 RGB - Koszmar z chińskiej ulicy Wiązów
Kolink Big Chungus to obudowa o wymiarach 668 x 336 x 651 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 16 kilogramów. Wykonana została ze stali, aluminium oraz hartowanego szkła. W jej środku zmieścimy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; karty graficzne o długości 335 milimetrów, chłodzenia procesora o wysokości 175 milimetrów oraz zasilacze o długości do 220 milimetrów. Na nośniki danych przewidziano dwa miejsca 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala. Wentylatory mogą zadowolić się czterema miejscami 120-milimetrowymi na przodzie, dwoma na górze, jednym z tyłu i trzema na dole. Fabrycznie dostajemy aż pięć śmigieł z adresowalnym RGB LED oraz dwa dodatkowe paski diod. Całość dopełnia wbudowany kontroler dla wentylatorów i RGB LED. Panel I/O znajduje się na przodzie obudowy, w jej metalowej podstawie. Gości on jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, jedno USB 3.1 Gen 1 typu A, dwa USB 2.0 oraz porty audio. Cena? 239 euro, czyli około 1015 złotych.
Test obudowy Thermaltake A500 TG - Konstrukcja klasy premium?
Kolink Quantum to mniejsza, bardziej tradycyjna obudowa o wymiarach 443 x 191 x 467 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 5,7 kilograma. Wykonana została ze stali, hartowanego szkła oraz tworzy sztucznych. Wnętrze przystosowane zostało do płyt głównych w standardzie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; kart graficznych o długości 340 milimetrów; chłodzeń procesora o wysokości 155 milimetrów i zasilaczy nie dłuższych niż 200 milimetrów. Na nośniki danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala. Dwa wentylatory 140- lub 120-milimetrowe możemy zamontować na górze, dwa z przodu i jeden mniejszy z tyłu (tutaj siedzi już fabryczna jednostka 120 milimetrowa). Panel I/O znajduje się na górze obudowy i gości jedn port USB 3.1 Gen 1, dwa USB 2.0, złącze audio oraz przełącznik podświetlenia. Sugerowana cena to 55 euro, czyli około 235 złotych.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9