IFA 2018: Amica OpenUp! i sterowanie gestami - to przyszłość AGD?
Podczas targów IFA 2018 w Berlinie mieliśmy okazję zobaczyć co nowego się święci w świecie komputerów i smartfonów, jednak wbrew pozorom to wcale nie tego typu sprzęty dominowały w halach wystawienniczych. Równie dużo uwagi (a być może nawet więcej) poświęcono w trakcie imprezy produktom AGD, wśród których trwa ostatnio bardzo intensywny rozwój i pogoń za innowacjami. Co jednak ciekawe, nie wszyscy producenci dążą do tego, żeby ich produkty były coraz bardziej smart i podążały za trendem, w myśl którego każdy kawałek elektroniki łączył się z internetem. Inną drogę obrała polska Amica, która skupiła się na zagwarantowaniu użytkownikom rozwiązań praktycznych, przydatnych dla nas niezależnie od tego czy mamy akurat pod ręką smartfona. Najciekawszą implementacją tej koncepcji jest technologia OpeUp! oraz sterowanie gestami, które zostały zaimplementowane na szeroką skalę w nowych produktach firmy.
Wprowadzone przez firmę Amica rozwiązania z zakresu sterowania gestami to ciekawy przykład na to, że rozwój w branży elektronicznej wcale nie musi iść w kierunku internetu rzeczy.
IFA 2018: Amica X-type, czyli nowa linia sprzętów AGD do zabudowy
OpenUp! to nowe rozwiązanie firmy Amica, które znajdziemy w jej piekarnikach należących do nowej linii X-type. Dzięki niemu możliwe jest otworzenie drzwiczek bez chwytania za rączkę. Jedyne co musimy zrobić, to delikatnie jej dotknąć (np. łokciem), a następnie drzwiczki same się otworzą. Jest to rozwiązanie niezwykle przydatne, bowiem pozwala nam na obsługę piekarnika nawet wtedy, kiedy mamy zajęte obydwie ręce, co z kolei wcale nie jest sytuacją rzadką podczas gotowania. Jednocześnie producent nie zapomniał o kwestiach bezpieczeństwa oraz implementacji stosownych blokad, dzięki którym użytkownik ma pewność, że drzwiczki nie otworzą się nieproszone wtedy, kiedy nie powinny.
Linia pralek Amica Dream Wash debiutuje na targach IFA 2017
Rozwinięcia idei sterowania gestami doszukamy się w przypadku należącego do linii Amica X-type okapu, który również obsłużymy za pomocą prostych ruchów ręką, bez konieczności dotykania urządzenia. Jest to nie tylko wygodniejsze od tradycyjnych rozwiązań, ale także ułatwia utrzymanie naszej kuchni w czystości. Skoro już o samym okapie mowa to warto wspomnieć, że oprócz nowatorskiego sterowania posiada on obwodowe pochłanianie FrameON, a także jonizator, który podnosi jakość powietrza w jego najbliższym otoczeniu. Omawiane funkcje nie są może tak spektakularnymi nowinkami jak lodówki z wbudowanymi wyświetlaczami, ale trudno nie dostrzec w nich potencjału na znaczną poprawę komfortu gotowania, a trudno się sprzeczać, że przy tego typu sprzęcie jest to wartość kluczowa.
IFA 2018: Fibaro prezentuje rozwiązania dla inteligentnego domu
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4