Cooler Master Cosmos C700M - Kosmiczna obudowa bez granic
Podczas gdy jedni użytkownicy szukają jak najtańszej obudowy mogącej pomieścić ich wszystkie podzespoły, inni mają przygotowaną całą listę wymagań względem swojej przyszłej "skrzynki". Czy obudowa może być pojemna, modularna, cicha, przewiewna, nowoczesna, przeszklona, z RGB LED i solidna? A najlepiej wszystko to naraz? Tak! Mimo, że to swoje kosztuje to amatorów takich rozwiązań jest całkiem sporo, a tego typu produktów cały czas przybywa. Kolejną wypasioną konstrukcją ma być Cooler Master Cosmos C700M przygotowana pod tradycyjne i wodne układy chłodzenia, wyposażona w dwa panele wykonane z hartowanego szkła i kolorowe podświetlenie oraz umożliwiająca montaż karty graficznej pod skosem.
Sugerowana cena Cooler Master Cosmos C700M to około 1650 złotych.
Cooler Master MasterKeys MK750 - Test mechanicznej klawiatury
Cooler Master Cosmos C700M to obudowa Full Tower o wymiarach 650 x 306 x 651 (głębokość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 22,2 kilograma. Przygotowana została z myślą o płytach głównych w standardzie E-ATX, ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX, a prócz tego wejdą tutaj dosłownie wszystkie dostępne na rynku chłodzenia procesora (do 198 milimetrów) i karty graficzne (do 490 milimetrów). Producent przewidział cztery zatoki 3,5 cala, tyle samo 2,5 cala oraz miejsce na jedno urządzenie 5,25 cala. Panel I/O również nie zawodzi i znajdziemy tam jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, cztery USB 3.1 Gen 1 typu A, porty audio, kontroler obrotów wentylatorów i podświetlenia ARGB oraz przycisk Power i Reset.
Test futurystycznej obudowy Cooler Master MasterCase Maker 5t
W obudowie Cooler Master Cosmos C700M zmieścimy do dziewięciu wentylatorów 140-milimetrowych. Po trzy na frocnie i topie, jeden z tyłu oraz dwa na dole. Fabrycznie otrzymujemy już cztery jednostki o prędkości obrotowej do 1200 RPM. Jeśli ktoś woli chłodzenie cieczą nie ma sprawy - można zamontować adekwatne radiatory o grubości do nawet 70 milimetrów. Na pompy i rezerwuary również znalazło się miejsce. A czym Tajwańczycy wyróżniają się na tle konkurencji? Zdecydowanie modularnym wnętrzem - tackę można całkowicie zdemontować i obrócić o 90 lub 180 stopni, a prócz tego istnieje możliwość montaż karty graficznej pod kątem. Nie zabrakło też piwnicy, dwóch okien wykonanych z zakrzywionego, hartowane szkła i wbudowanego podświetlenia ARGB. Ile to wszystko kosztuje? Sporo. Sugerowana cena to 439 dolarów, czyli około 1650 złotych. Obudowa trafi do sprzedaży 8 października.
AKTUALIZACJA: Zgodnie z informacjami od Cooler Mastera obudowa Cooler Master Cosmos C700M zostanie wyceniona w Polsce na zdecydowanie więcej, bo około 2100 złotych.