SilverStone TP02-M2 - Żebrowane radiatory dla dysków SSD
W większości starszych komputerów królują nadal dyski HDD, a i nie lepiej sprawa ma się w nowych, acz tanich zestawach. Powód jest bardzo prosty - przelicznik otrzymywanej przestrzeni dyskowej względem każdej wydanej złotówki. Jednak ten kto raz spróbował nośników półprzewodnikowych raczej już nie wyobraża sobie powrotu do talerzowych, komfort jest nieporównywalnie większy. W przypadku zastosowań profesjonalnych liczy się dodatkowo zdecydowanie wyższa wydajność, którą oferują SSD NVMe. Często dolega im jeden problem - wysokie temperatury. Kolejny producent postanowił zaprezentować swoje panaceum, a mowa o SilverStone i ich obficie żebrowanym radiatorze wraz z dołączonymi termopadami.
Cena i data premiery SilverStone TP02-M2 w sklepach pozostają jak na razie tajemnicą. Więcej dowiemy się prawdopodobnie na CES 2018.
ADATA XPG STORM - Aktywne i podświetlone chłodzenie dla SSD
SilverStone TP02-M2 to czarny, aluminiowy radiator o wymiarach 70 x 10 x 20 (długość x wysokość x szerokość) milimetrów i wadze 16,1 grama. Dedykowany jest dyskom SSD w standardzie M.2, dokładniej wariantowi 2280. Deklarowana przewodność cieplna wynosi 1,5 W/mK. Montowany jest na nośniku przy pomocy dwóch gumowych opasek, a w opakowaniu prócz metalowej nakładki znajdziemy jeszcze trzy silikonowe termopady w kolorze szarym i błękitnym - dwa o grubości 1 milimetra oraz jeden o grubości 1,5 milimetra.
EKWB wypuszcza zestaw radiatorów dla dysków SSD M.2
SilverStone we własnych testach, w których brały udział nośniki takie jak Samsung SSD 960 EVO, SSD 960 Pro i SM951/961 wykazał spadek temperatur o około 20 stopni Celsjusza. Co więcej czas pełnego schłodzenia rozgrzanego nośnika spadł ze 240 do 180 sekund. Wszystko to ma być zasługą bogatszego użebrowania, aniżeli w konkurencji, której produkty wyglądają jak ściągnięte prosto z Aliexpress. Niestety - coś za coś. Tego typu radiator nie będzie pasował do wszystkich adapterów i płyt głównych. Dostępność oraz ceny dla SilverStone TP02-M2 pozostają jak na razie tajemnicą. Więcej dowiemy się prawdopodobnie na targach CES 2018, ale znając producenta ceny będą zdecydowanie na akceptowalnym poziomie.
Powiązane publikacje

ASUS ROG Ryuo IV SLC 360 ARGB ma problemy przy temperaturach powyżej 90°C i dłuższej pracy. Wdrożono program wymiany
23
Lian Li UNI FAN CL Wireless - premiera tańszej serii "bezprzewodowych" wentylatorów 120 mm o zwiększonej grubości
8
Intel Nova Lake - socket LGA 1954 może być kompatybilny ze starszymi chłodzeniami dla procesorów Core Ultra
24
Lian Li HYDROSHIFT II LCD-C - premiera chłodzenia cieczą 360 mm typu AiO z ciekawymi rozwiązaniami montażowymi
12