Armia USA przechodzi do chmury i zmniejsza ilość aplikacji do 5000
Armia nie odstaje od głównego trendu. Wszyscy idą do chmury, idziemy więc i my. Przynajmniej w USA. Póki co trwają przygotowania do tego niezwykle skomplikowanego procesu. Pierwszym krokiem jest racjonalizacja i zmniejszenie liczby ponad 8000 aplikacji wykorzystywanych przez amerykańskie wojsko. Skonsolidowane mają być także centra danych, a to oznacza zmniejszenie ich liczby z 1334 do 306 do roku 2022. Działania cyfrowe US Army są częścią planu nazwanego Armia 2028. Zakłada on między innymi wyposażenia wojska w AI, wykorzystanie chmury obliczeniowej do wsparcia żołnierzy na polu walki oraz zwiększenie ilości i możliwości cyfrowych ośrodków szkoleniowych.
"Robotyka i sztuczna inteligencja mogą zasadniczo zmienić naturę działań wojennych" - powiedział, dodając, że ten, kto pierwszy zdobędzie AI, będzie dominował na polu bitwy.
Pierwszym zadaniem wojskowych informatyków jest zmniejszenie liczby wykorzystywanych obecnie aplikacji. "Niektóre z nich są bardzo nowe. Niektóre z nich nazwać można tylko antykami, ale musimy je utrzymywać bo są niezwykle istotne dla infrastruktury. Więc będzie to skomplikowany proces" - napisał w raporcie główny informatyk armii Gen. Bruce Crawford. "Nie chodzi tylko o umieszczenie naszych danych w chmurze. Musimy mieć dostęp do tych danych, więc musimy mieć i wdrożyć nasze procedury uwierzytelniania tożsamości i zarządzania dostępem. Chodzi o to by żołnierz był w stanie uzyskać bezpieczny i natychmiastowy dostęp do danych w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnym czasie".
Armia USA publikuje w VirusTotal próbki kodu hakerów z Rosji
Crawford powiedział, że armia przechodzi przez proces decydowania, które aplikacje mogą migrować dzisiaj, które będą wymagały więcej czasu, a z których wojsko zrezygnuje. "Nie wyobrażam sobie, że migrujemy 8000 aplikacji. Moim zdaniem będzie to około 5000 aplikacji" - powiedział. "Inna sprawa, że zrozumieliśmy, że nie wszystkie aplikacje muszą być przeniesione do chmury. Niektóre pozostaną w starszych centrach danych". Oprócz działań związanych z informatyką armia USA będzie w coraz większym stopniu polegać na robotach w powietrzu i na ziemi. "Robotyka i sztuczna inteligencja mogą zasadniczo zmienić naturę działań wojennych" - powiedział, dodając, że ten, kto pierwszy zdobędzie AI, będzie dominował na polu bitwy.
Powiązane publikacje

Orange Pi 5B - zaktualizowana wersja płytki SBC nareszcie jest w stanie obsłużyć łączność bezprzewodową
3
Microsoft Bing wkrótce doczeka się integracji z generatorem DALL-E. Wstępna wersja narzędzia jest już dostępna do testowania
15
Midjourney V5 - nadchodzi kolejna generacja oprogramowania tworzącego obrazy z tekstu. Efekty są imponujące
29
Silicon Labs xG27 - rodzina maleńkich chipów, które pozwolą nam kontrolować nasze zdrowie poprzez... noszenie ich na zębie
21