Windows Vista i XP z wyborem przeglądarki internetowej?
Microsoft zdaje się iść na coraz większe ugody, związane z alternatywami dla przeglądarki internetowej Internet Explorer w systemach własnej produkcji. Komisja Europejska już od jakiegoś czasu bada tę sprawę, ale jak podaje serwis TechConnect., prawdopodobnie nie tylko w Windows 7 pojawi się sposobność wyboru takiej aplikacji. Wiele wskazuje na to, że również Vista oraz XP (!) otrzymają kilka przeglądarek do zainstalowania przy pierwszym uruchomieniu. Wszystko zależy od udziału w rynku jakie posiada dana aplikacja, które powinny wynosić ponad 0,5%. Jeżeli Komisja Europejska zatwierdzi ten postulat i strony dojdą do porozumienia, wszystkie nowe kopie wymienionych wcześniej systemów operacyjnych od Microsoft sprzedawane na starym kontynencie, będą zaktualizowane. Ciekawe, czy wybuchnie kolejna wojna, o kolejność wyświetlania przeglądarek w menu instalacyjnym?
Powiązane publikacje

Co wiedzą o Tobie aplikacje na iPhone? Loupe pokaże Ci część Twojego cyfrowego odcisku palca na smartonach od Apple
2
Epic Games Store V2 oficjalnie zapowiedziany. Nowa wersja aplikacji ze sklepem ma być znacznie szybsza od obecnej
34
Epic Games oficjalnie wypuszcza Unreal Engine 5.8. Odświeżony silnik z systemami MegaLights, Lumen Lite oraz Mesh Terrain
47
Unreal Engine 6 z przybliżoną datą premiery. Nowy silnik graficzny otrzyma zintegrowane systemy Claude AI oraz Gemini
78













