Inteligentne okulary Google Glass 2 otrzymają procesor Intela
Kontrowersyjne wynalazki mają to do siebie, że często mówi się o nich przed premierą, a użytkownicy aktywnie komentują ich istnienie i zastanawiają się nad sensem powstania. Później zaczyna się zdecydowanie cichszy okres, który nie jest raczej na rękę producentowi - tak właśnie dzieje się obecnie z inteligentnymi okularami Google Glass, o jakich przestało się po prostu mówić. W ostatnim czasie dowiadywaliśmy się raczej o kolejnych zakazach korzystania z tego urządzenia, aniżeli o nowościach dotyczących bezpośrednio technologii ubieralnej od firmy z Mountain View. Tym razem rozwijamy jeszcze inny temat, który ma mało wspólnego z obecną generacją produktu dostępnego na rynku - pierwsza wersja traktowana przez wielu jako prototyp ma wiele niedoskonałości, a już na pewno nie nadaje się do codziennego aktywnego użytkowania.
Google Glass 2 ma naprawić błędy poprzednika i spopularyzować technologię ubieralną na rynku konsumenckim.
Przede wszystkim chodzi tutaj o słaby akumulator pozwalający na bardzo krótki czas pracy urządzenia, szczególnie gdy decydujemy się nagrywać film. Google zbiera wszystkie informacje i już niedługo wykorzysta je do kolejnego wynalazku przeznaczonego na rynek technologii ubieralnych. O czym mowa? W sieci zaczynają pojawiać się przecieki na temat okularów Google Glass 2 stanowiących drugą generację innowacyjnego produktu. Do tej pory produkcją jednostki SoC zajmował się Texas Instruments - zgodnie z najnowszymi informacjami, twórca okularów tym razem zdecyduje się na zupełnie inny układ wytwarzany przez największego producenta procesorów, czyli znanego wszystkim Intela.
Co więcej, współpraca z "niebieskimi" ma mieć nie tylko wymiar technologiczny i rozwojowy samego produktu, bowiem Intel mógłby także pomóc w promocji i popularyzacji nowego rozwiązania. Mówi się tutaj między innymi o szpitalach i fabrykach, ale możliwości jest zdecydowanie więcej. Rynek konsumencki na razie nie jest mocną stroną okularów Google Glass, ale wszystko ma zmienić się w przyszłym roku. Głównym powodem zmiany producenta procesorów jest przede wszystkim chęć zaimplementowania bardziej energooszczędnej jednostki pozwalającej na wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu.
Źródło: KitGuru
Powiązane publikacje

Samsung Galaxy S26 - nowa seria flagowców bez modelu z plusem? Topowy wariant Ultra ma za to przynieść oczekiwane zmiany
3
Premiera Samsung Galaxy Z Fold7, Galaxy Z Flip7 i Galaxy Z Flip7 FE. Oto ceny i specyfikacje najnowszych składaków
19
OnePlus Nord 5, Nord CE5, Buds 4 i Watch 3 43 mm już w sprzedaży. Do serii smartfonów Nord zawitał Snapdragon 8s Gen 3
12
The Fairphone (Gen. 6) jednym z najłatwiej naprawialnych smartfonów na świecie. Ile kosztują części zamienne?
24