Podczas awarii Facebooka Telegram zyskał 3 mln użytkowników
Po wyłączeniu przez Google komunikatora Allo mogłoby wydawać się, że rynek tego typu aplikacji został w pełni zdominowany przez firmy takie, jak Facebook. Co dzieje się, jednak kiedy wszystkie usługi koncernu Marka Zuckerberga ulegają awarii? Ludzie sięgają po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, a jednym z nich jest komunikator Telegram. Według danych opublikowanych przez twórcę aplikacji Pawieła Durowa, w czasie braku dostępu do Facebooka, Instagrama oraz WhatsAppa, około 3 milionów użytkowników założyło nowe konto na Telegramie. Aplikacja ta cieszy się dużą popularnością m.in. w Brazylii, Indiach, Iranie czy Rosji. Dostęp do niej jest blokowany w wielu krajach, m.in. w Chinach.
Telegram kładzie nacisk na ochronę prywatności użytkowników jako jedną ze swoich kluczowych funkcji, wykorzystując mechanizm szyfrowania wysyłanych pakietów.
Durow poinformował o znacznym przypływie użytkowników jego komunikatora na specjalnie przygotowanym kanale informacji. Wieści te są ciekawe z dwóch powodów – z jednej strony 3 mln dotychczasowych użytkowników Facebooka uznało, że migruje na nowy, popularny komunikator, z drugiej może być to po prostu efekt kuli śnieżnej – 22 marca 2018 roku twórca aplikacji chwalił się 200 mln aktywnych użytkowników. Jego platforma pozwala nie tylko na komunikację ze znajomymi, tworzenie centrum informacji, czy bloga.
Komunikator Telegram ma wydać Rosji klucze szyfrujące appkę
Telegram to darmowy komunikator zbliżony swoim wyglądem do WhatsAppa, finansowany z regularnych zrzutek jego użytkowników. Brak reklamy targetowanej używanej przez Facebooka powoduje, że czysto teoretycznie program Pawieła Durowa nie zbiera informacji o swoich użytkownikach, które następnie mógłby sprzedać zainteresowanym firmom. Od początku istnienia Telegram kładzie nacisk na ochronę prywatności użytkowników, nazywając go jedną ze swoich kluczowych funkcji, od 2013 roku wykorzystując mechanizm szyfrowania danych.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4