System Steam OS otrzyma odtwarzacz multimedialny Steam Music
Słuchacie Waszych ulubionych wykonawców podczas gry, czy raczej wolicie bacznie obserwować otoczenie i nasłuchiwać kroków przeciwnika? W grach multiplayer słuchanie muzyki w tle nie jest raczej dobry pomysłem (raj dla nożowników), lecz podczas sesji dla jednego gracza dobrze jest od czasu do czasu posłuchać światowych przebojów. O ile w przypadku Windowsa nie jest to jakimś szczególnym problemem, tak przy korzystaniu ze Steam OS możemy napotkać pewne trudności. System ten nie posiada wbudowanego odtwarzacza muzyki, więc ciężko czegokolwiek posłuchać... Valve postanowiło to zmienić poprzez aplikację o nazwie Steam Music - program po wskazaniu odpowiedniego folderu przeszuka naszą kolekcję i posegreguje listę plików według albumu lub artysty i oczywiście umożliwi odsłuchiwanie muzyki podczas gry. Oprogramowanie ma być wygodne w obsłudze, zaś zmiana utworu ma być możliwa bez przerywania rozgrywki.
Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany testami nowej usługi, to polecamy zapisać się do grupy Steam Music i cierpliwie czekać na zaproszenie. Zaproszenia mają być wysyłane falami, więc jeżeli za pierwszym razem się nie załapiecie, to zawsze istnieje szansa na dostanie się w drugiej turze. Jesteśmy ciekawi jakie formaty plików będą wspierane przez aplikację Steam Music. Valve stara się ze swojego systemu Steam OS uczynić prawdziwy kombajn multimedialny, co nie powinno być dla nikogo dziwne. Jedynie czego brakuje to możliwości oglądania telewizji oraz nagrywania materiałów wideo... no dobrze, nie wybiegajmy aż tak daleko ;-).
Steam OS będzie sukcesywnie rozrastał się o nowe możliwości - tym razem dodano prosty odtwarzacz muzyczny, który jest niezbędny w multimedialnym systemie.
Źródło: Steam
Powiązane publikacje

Google Labs wprowadza eksperymentalne narzędzia AI do nauki języków obcych z wykorzystaniem modelu Gemini
5
Meta AI rzuca wyzwanie ChatGPT. Nowa aplikacja z funkcją Discover Feed jest już dostępna na Androida i iOS
15
Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
30
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
24